Elon Musk’tan Bilinmeyen Dogecoin Bildirisi: DOGE Hareketlendi!

Elon Musk’tan Bilinmeyen Dogecoin Bildirisi: DOGE Hareketlendi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk’tan Bilinmeyen Dogecoin Bildirisi: DOGE Hareketlendi!

Önde gelen bir Dogecoin hayranı olduğu bilinen ve kimi sosyal medyadaki mesajlarıyla fiyat hareketlerini tetikleyen Tesla CEO’su Elon Musk, intikam içgüdüsü ve İncil’deki “öteki yanağını uzatma” yönteminin bu durumda iyi olup olmadığı hakkında bir tweet paylaştı.  Ancak bir Twitter kullanıcısı şaka yollu bir şekilde Tesla CEO’sunun tweet’inde Dogecoin ile ilgili gizli bir mesaj olduğunu varsaydı. İşte detaylar…

Musk’ın takipçileri, tweetleriyle eğleniyor

Elon Musk’ın tweet’i, “kötüye kötülükle cevap vermemek” gerektiğini belirten yöntemin çok güçlü bir fikir olduğunu, çünkü bu şekilde davranmanın bir kişinin intikam döngüsünü bitirdiğini belirtti. Yatırımcı olduğunu iddia eden 232.100’den fazla takipçisi olan “greg16676935420” isimli bir Twitter kullanıcısı, şaka yollu bir şekilde Musk’ın bu tweet’in sözleri arasında “DOGE güçlüdür” ifadesini sakladığını varsaydı.

Ancak başka bir yorumcu, greg’in Musk’ın tweetine yaptığı yorumun, iddiaya göre DOGE’un değil de Ethereum’un (ETH) güçlü olduğu anlamına geldiğini belirtti.  Musk’ın tweet’inin ardından Dogecoin grafiğine bakıldığında, piyasa değeri ile on üçüncü sırada yer alan altcoin’in yüzde 5.47’lik bir artış ile 0.1212 dolara yükseldiği gözlemleniyor. Bunun arkasında Musk’ın tweet’inin olup olmadığını kestirmek oldukça zor, çünkü kripto para piyasası hafta sonuna oldukça olumlu fiyat hareketleriyle girdi. DOGE, yalnızca bu olumlu hissiyattan yararlanıyor olabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk’tan Bilinmeyen Dogecoin Bildirisi: DOGE Hareketlendi! 1

Elon Musk, Dogecoin (DOGE)’ini satmıyor

Bu sırada Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere haftanın başlarında; Tesla CEO’su Elon Musk Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin olan kripto para birimi varlıklarını satmayacağını bildirdi. Üç kriptonun hepsinin fiyatları kısaca yükseldi, DOGE kripto borsalarında 11 sente yükselerek yüzde 9’luk bir artış sergiledi. Ancak bu artış kısa ömürlüydü.  

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk’tan Bilinmeyen Dogecoin Bildirisi: DOGE Hareketlendi! 2

Daha önce de bildirildiği gibi, Musk’ın Dogecoin’i elinde tutmasının ve parlak geleceğine inanmasının nedenlerinden biri, DOGE’un temelde diğer kripto paralardan daha iyi olduğunu düşünmesidir. Ayrıca işlem yapmak için kullanılacak en iyi para birimlerinden biri olarak DOGE’a işaret ettiğini ima etmişti. Aralık ayı sonlarında Lex Fridman’ın bir podcast’inde bunu belirtti.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap