Elon Musk’ın hisse satışı, baskıyı azalttı Tesla’da ralli geldi

Elon Musk’ın hisse satışı, baskıyı azalttı Tesla’da ralli geldi

Paylaş
Uzman Coin: Elon Musk’ın hisse satışı, baskıyı azalttı Tesla’da ralli geldi

Tesla CEO’su Elon Musk, hisselerdeki opsiyon işlemleri için gerekli olan vergileri ödemek amacıyla yapacağı hisse satışlarını tamamladığını açıklamıştı. Babylon Bee adlı web sitesine konuşan Musk, şirketteki hisselerini azaltmak için gerekli olan satışları yaptığını belirtmişti. Ünlü işadamı böylece 10 milyar dolarlık vergiyi de ödeyebilecek.

Yeniden 1 trilyon doların üzerinde

SEC’ye yapılan bildirime göre ise Musk’ın yaptığı hisse satışının değeri yaklaşık 854 milyon dolar. Bu satışlara rağmen Tesla’daki yükseliş ise dikkat çekti. Şirket hisseleri %7,5 artarken, toplam piyasa değeri ise yeniden 1 trilyon doalrın üzerine çıktı. Musk, ABD saatiyle Çarşamba akşamı da hisse satışlarını imâ ederek “Neredeyse bitti” diye tweet atmıştı.

Uzmanlar ise Musk’ın bu hamlesinin, Tesla hisseleri üzerindeki satış baskısını kaldırdığını belirtiyorlar. Analist Dan Ives da, “Tesla boğaları için birkaç karanlık haftanın ardından bazı güzel haberler gelecektir” dedi.

%24 değer kaybetmişti

Hatırlanacağı üzere Kasım ayında Twitter’dan hisselerini satıp satmama konusunda bir anket yapan Tesla CEO’sunu bu tweet’inin ardından hisseler üzerinde ciddi bir satış baskısı oluşmuş ve o dönemde Salı gününe kadar geçen sürede Tesla hisselerinde %24’lük düşüş yaşanmıştı. Düşüşün başladığı tarih olan 4 Kasım tarihinde ise hisse fiyatı günü rekorla kapamıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap