Elon Musk’ın anketi, Tesla’nın tokenize hisselerinde düşüşe yol açtı

Elon Musk’ın anketi, Tesla’nın tokenize hisselerinde düşüşe yol açtı

Paylaş
Uzman Coin: Elon Musk’ın anketi, Tesla’nın tokenize hisselerinde düşüşe yol açtı

Kripto paraların geleneksel piyasalara olan etkisi artık direkt olarak da görülmeye başlandı. Elon Musk’ın hafta sonu düzenlediği Twitter anketinin etkileri ABD’de hisse senetleri piyasaları açılmamasına rağmen, etkisini kripto para piyasaları üzerinden göstermeye başladı.

Bilindiği üzere TESLA ve SpaceX CEO’su Musk, hafta sonu Twitter üzerinden, Tesla hisselerinin yüzde 10’luk kısmını satıp satmama kararını adeta takipçilerine bırakmış ve çıkan sonucu uygulayacağının sözünü vermişti. Anketten “Evet” cevabının çıkmasıyla da Tesla hisselerindeki düşüş beklentisi kendini, şirketin token’laştırılmış hisselerinde göstermeye başladı.

%8 altında işlem görüyor

Anketin tamamlanmasının ardından Tesla şirketinin FTX borsasındaki token’laştırılmış hisse senedi fiyatı, Cuma günkü kapanışın %8 kadar altında işlem görmeye başladı. Böylece kripto para piyasaları adeta geleneksel piyasalara “Tesla hisseleri ABD’de Pazartesi sabahı düşecek” mesajı vermiş oldu.

Token’laştırılmış hisse senetleri, geleneksel piyasalardaki muadillerinin aksine 7 gün, 24 saat borsalarda işlem görebiliyorlar. Haberin yazıldığı dakikalarda, Tesla’nın token’laştırılmış hisseleri 1126 dolardan, NASDAQ’taki Tesla hisseleri ise 1222 dolardan işlem görüyor.

Satacağı hisseler ile ne yapacak?

Musk’ın anketinin ardından en çok sorulan sorulardan bir tanesi de, ünlü işadamının eline geçireceği nakit ile ne yapacağıydı. Kripto paralara olan ilgisi de bilinen Musk, Temmuz ayındaki The B Word etkinliğinde, elinde sadece Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin bulunduğunu açıklamıştı. Musk, bu 3 coin’den birini ya da yeni ve dördüncü bir kripto parayı da satın almak isteyebilir.

Musk’ın satış yapması beklenen %10’luk TESLA hisselerinin değeri yaklaşık 27 milyar dolar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap