Elon Musk, Tek Tweetle Bu Altcoin Fiyatını Patlattı!

Elon Musk, Tek Tweetle Bu Altcoin Fiyatını Patlattı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk, Tek Tweetle Bu Altcoin Fiyatını Patlattı!

Elon Musk tesiriyle Dogecoin yalnızca bir dakika içinde %3’lük ani ve dramatik bir artış gördü. Lakin, daha sonra altcoin fiyatı bir noktada geri dönüş yaparak, çıkarları büsbütün sildi.

Elon Musk, tek tweetle DOGE pompasını tetikledi!

Meme-coin’i Dogecoin (DOGE) fiyatı ani bir yükselişle bugün %3’lük dikey bir artış gördü. Bu süreçte, yalnızca bir dakika içinde DOGE 0,07 dolardan 0,073 dolara yükseldi. Pekala, bu patlayıcı fiyat hareketinin gerisindeki katalizör neydi? Tabi ki Tesla, SpaceX ve Twitter’ın gizemli milyarderi ve kıymetli figürü Elon Musk’tı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk, Tek Tweetle Bu Altcoin Fiyatını Patlattı! 1

Kripto topluluğuyla eğlenceli etkileşimleriyle tanınan Musk, Twitter’da kedi ya da köpek tercihiyle ilgili bir soruya kolay lakin tesirli bir cevap verdi: “Köpekler.” Görünüşte zararsız olan bu cevap, DOGE isimli altcoin fiyatında keskin bir pompalamayı ateşlemek için kafiydi.

Neredeyse anında, kendisini “Dogefather” ilan eden Elon Musk’ın Dogecoin’den rastgele bir halde bahsetmesini yakalamak için titizlikle programlanmış otomatik satın alma botları üzere görünen şeylerin tetiklediği büyük hacimli süreçler DOGE pazarını sular altında bıraktı. Fakat, Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere pompanın ömrü kısa ömürlü oldu. Dikey mumun DOGE fiyat grafiğinde belirmesinden sadece bir dakika sonra, tıpkı süratle söndü. Şaşırtan bir halde, tweet’ten yalnızca üç saat sonra altcoin fiyatı bir noktada %5’in üzerinde düştü. Böylelikle, tüm pompayı tesirli bir biçimde ortadan kaldırdı. Bu geri çekilmeyle DOGE fiyatı kırmızı bölgeye kaydı.

Dogecoin üzerinde ‘Musk etkisi’

Olayların bu beklenmedik biçimde bilakis dönmesi, Musk’ın tweetlerine yahut haberlerine dayanarak Dogecoin ticareti yapmaya çalışmanın boşuna bir antrenman olduğunu öne süren uyarıcı bir kıssa olarak hizmet edebilir. Bu cins süreçlerden ortaya çıkan kalıplar ziyadesiyle öngörülebilir nitelikte. Bu yüzden, bu çeşit eğilimlerden yararlanan yıldırım suratındaki trade botlarıyla rekabet çok da mümkün değil.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk, Tek Tweetle Bu Altcoin Fiyatını Patlattı! 2

Sosyal medya paylaşımlarına ya da tesirli şahısların aksiyonlarına dayanarak yatırım kararları verirken dikkatli olmak değerli. Musk’ın tweetleri geçmişte kripto piyasası üzerinde kayda bedel bir tesir yarattı. Bununla birlikte, kripto para ünitelerinin değişken yapısı ve otomatik ticaret botlarının iştiraki, bu trendlerden dengeli bir halde kar elde etmeyi zorlaştırıyor.

Uzmanlar, yatırımcıların ve tradeların kripto para piyasasına uzun vadeli bir perspektifle yaklaşmasında yarar görüyor. Ayrıyeten, rastgele bir karar vermeden evvel kapsamlı araştırma ve tahlil yapmalarını tavsiye ediyor. Sırf toplumsal medya faaliyetlerinin tetiklediği kısa vadeli fiyat hareketleri birden fazla vakit hayal kırıklığına neden oluyor. Münasebetiyle, bu cins atakların mali kayıplara yol açması mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap