Elon Musk Şaşırttı: Altın Almayın! Bunlardan Alın

Elon Musk Şaşırttı: Altın Almayın! Bunlardan Alın

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk Şaşırttı: Altın Almayın! Bunlardan Alın

Elon Musk,, enflasyon hızla yükselirken servetlerini nerede saklayacakları konusunda tavsiye arayanlar için bir tavsiye verdi. Musk’a göre nakit yerine fiziksel şeylere sahip olmak gerekiyor. Musk, dolar veya altın yatırımının doğru olmadığını düşünüyor ve yatırımcılara şirket senetleri veya ev gibi fiziksel şeyler öneriyor.

Elon Musk yatırım tavsiyesi verdi

Tesla CEO’su Elon Musk, yükselen enflasyon karşısında nasıl bir yatırım yapılması gerektiği konusuna cevap verirken klasik dolar veya altın alımını desteklemediğini söyledi. Musk’a göre insanlar yükselen enflasyon karşısında parasını ev gibi taşınmaz varlıklara yatırım yaparak koruyabilir. Musk, ” İyi ürünler ürettiğini düşündüğünüz şirketlerin hisse senetlerine veya ev gibi fiziksel şeylere sahip olmak, enflasyonun yüksek olduğu zamanlarda dolara sahip olmaktan genellikle daha iyidir” ifadelerini kullandı. Musk’ın Kaliforniya’daki yedi evinin hepsini 128 milyon dolara sattığını ve şu anda Teksas’ta bir ev kiraladığını düşünürsek ilginç bir yorum.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk Şaşırttı: Altın Almayın! Bunlardan Alın 1

Musk’ın bu yorumları, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ın enflasyonun 40 yılın en yüksek seviyelerinde kalacağı ve yatırımcıların “nakit, borç ve değer stoklarından Bitcoin gibi kıt mülklere kaçışının yoğunlaşacağı” tahminine yanıt olarak geldi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ABD’de enflasyon rakamı yüzde 7.9’a çıktı ve son 40 yılın en yüksek seviyesi görüldü.

Musk, Bitcoin, ETH ve DOGE’unu satmıyor

Musk, yukarıdaki tweet’ine “Bitcoin, Ethereum (ETH) veya Dogecoin’e (DOGE) hala sahibim ve satmayacağım” diye ekledi. Ancak Michael Saylor’un görüşüne göre Bitcoin, Ethereum, Dogecoin (DOGE) ve diğer kripto varlıklar “fiziksel şeyler” değildir, bunlar özel mülkiyettir (fiat para biriminin aksine) ve kıtlardır (altın gibi). Bitcoin arzı 21 milyon ile sınırlandırılırken, yeni ETH’ler üretilmiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk Şaşırttı: Altın Almayın! Bunlardan Alın 2

Nakdin değeri şu anda yüzde 7,9’luk yıllık enflasyon oranında kaybolurken U.S. Global Investors CEO’su Frank Holmes gibi uzmanlar Elon Musk’ın tavsiyesini mantıklı buluyor. Tasarruf hesapları ortalama yüzde 0,06 kazanıyor. Tahvil getirileri ise oldukça düşük. Aslında, uzmana göre, bütün ülkeler forex rezervlerinden ABD dolarını atıyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap