Elon Musk, Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileriyle toplantı yaptığını açıkladı

Elon Musk, Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileriyle toplantı yaptığını açıkladı

Paylaş
Uzman Coin: Elon Musk, Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileriyle toplantı yaptığını açıkladı

Tesla CEO’su Elon Musk, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileriyle görüştüğünü açıkladı. Musk, “Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileriyle görüştüm. Mevcut ve planlanan yenilenebilir enerji kullanımını açıklamayı ve dünya çapındaki madencilerden de bunu yapmalarını isteyeceklerini taahhüt ettiler. Potansiyel olarak umut verici.” dedi.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da “Dün Elon Musk ile Kuzey Amerika’daki önde gelen Bitcoin madencileri arasındaki toplantıya ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duydum. Madenciler, enerji kullanımında şeffaflığı teşvik etmek ve dünya çapında sürdürülebilirlik konusunda girişimleri hızlandırmak için Bitcoin Madencilik Konseyi’ni kurmakta karar kıldılar.” açıklamasını yaptı.

Öte yandan Elon Musk, ikinci bir tweet’inde ise takipçilerini Dogecoin’in geliştirilmesine yardımcı olmak için GitHub ve Reddit’te fikirlerini paylaşmaya çağırdı.

Bu gelişmelerin etkisiyle Bitcoin fiyatı, 39 bin 800 doların üzerine çıktı. Diğer kripto paralar da önemli artışlar yaşadı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap