Elon Musk, kripto paraları eleştiren 98 yaşındaki milyardere karşılık verdi

Elon Musk, kripto paraları eleştiren 98 yaşındaki milyardere karşılık verdi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk, kripto paraları eleştiren 98 yaşındaki milyardere karşılık verdi

Investing.com – Warren Buffet’ın sağ kolu olarak tanınan ve şirketi Berkshire Hathaway‘de başkan yardımcılığı görevini yürüten Charlie Munger, Daily Journal’ın yıllık toplantısında kripto paralar hakkında düşmanca tavrını bir kez daha yineledi. Kripto paralar ile ilgili eleştiri dozunu artırdığı görülen Munger, kripto dünyası tarafından yoğun şekilde eleştirildi. Elon Musk ise verdiği cevapla yine adından söz ettirdi.

Kripto para karşıtı olarak bilinen Charlie Munger, dünkü toplantı sırasında yöneltilen bir soruya cevap olarak kripto paraları bir zührevi hastalığa benzetmesiyle kripto topluluğunu kızdıran bir yorum yaptı. Munger, ayrıca kripto varlıklarla ilgili tüm faaliyetleri yasaklayan Çin’e olan hayranlığını dile getirirken ABD’nin de aynı politikayı izlemesi gerektiğini dile getirdi. Bu bağlamda 98 yaşındaki milyarder yatırımcı, şimdiye kadar hiç kripto para yatırımı yapmadığı için kendisiyle gurur duyduğunu söyledi.

Elon Musk çarpıcı bir örnekle cevap verdi

Kripto gündeminde geniş yankı uyandıran Charlie Munger’ın kripto yorumuna en etkili cevabın Elon Musk tarafından geldiği görüldü. Twitter üzerinden cevap veren Musk’ın gönderisi binlerce kişinin beğenisini kazandı.

Elon Musk, Charlie Munger’a cevabında 2019 yılındaki bir öğle yemeğini hatırlattı. O yemekte Munger, tüm masaya net bir şekilde Tesla’nın başarısız olacağını söylemişti. Tesla CEO’sunun Charlie Munger’ın sert kripto eleştirisine cevabı da bunu hatırlatmak oldu.

Sonuç itibarıyla Elon Musk, 2020 yılı Temmuz ayında Berkshire Hathaway patronu Warren Buffett’tan daha zengin oldu. Musk’ın geçen yılki net servetinin 300 milyar doları aştığı biliniyor. Elon Musk ile Warren Buffett ve Charlie Munger arasındaki çekişme ise bilinen bir gerçek. Musk, elektrikli aracının başarısı sonrasında Ekim ayında Buffett’ın daha da zengin olması için Tesla hissesi alması gerektiğini söylemişti.

Kripto para topluluğundan birçok kişi de sert kripto eleştirileri yapan 98 yaşındaki yatırımcıyı modern teknolojiden kopuk olduğu konusunda eleştirdi.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap