Elon Musk Jack Dorsey’ye cevap verdi, yine kafa karıştırdı!

Elon Musk Jack Dorsey’ye cevap verdi, yine kafa karıştırdı!

Paylaş
Uzman Coin: Elon Musk Jack Dorsey’ye cevap verdi, yine kafa karıştırdı!

Elon Musk, Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin “Gel tartışalım” talebine cevap verdi ancak kabul edip etmediği anlaşılamadı. Musk ve Dorsey TSİ sabaha karşı Twitter üzerinden Bitcoin tartışması yapmış, Musk Dorsey’nin onu tartışmaya çağırmasına bir türlü cevap vermeyerek kaça dövüşmüştü.

“Tamam” dedi ama…

Ancak saatler sonra Musk’tan, Dorsey’nin “Gel konuşalım” tweet’ine cevap geldi. Musk, “Hangi konuda, biseksüellik mi? Tamam o zaman, haydi konuşalım” dedi. Kripto para medyasının bir bölümü ise Musk’ın bu tweet’ini, “Jack Dorsey’nin teklifini kabul etti ” başlığıyla verdiler.

Musk gerçekten de Dorsey’nin teklifini kabul etti mi, yoksa yine hem bugün hem de daha önce olduğu gibi yine konuyu ciddiye almadan sadece eğlenmek için mi yazıyor, bunu tabii ki zaman gösterecek.

Jack Dorsey, attığı tweet’le kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i çok daha iyi anlaması ve kullanması için “The B Word” yani “B ile başlayan kelime” adlı, Bitcoin’e atıfta bulunan bir organizasyon yapılacağını belirtmiş, Musk ise onun bu tweet’ine “B ile başlayan kelime ne, biseksüel mi?” diye cevap vermişti.

Uzun zamandır dalga geçiyor ve büyük tepki alıyor

Şubat ayından bu yana Twitter profilinde baştan Bitcoin ve Dogecoin olmak üzere birçok yorum yapan Musk, kripto para topluluğu tarafından da artık ciddiye alınmamaya başladı ve sadece ilgi çekmeye çalışan bir insan olarak görülüyor.

Musk Şubat ayında ilk olarak, Twitter profiline Bitcoin logosu eklemiş, sonra kaldırmıştı. Daha sonra şirketi Tesla, 1,5 milyar dolarlık alım yapmıştı. Mayıs ayına kadar Bitcoin ve Dogecoin’i öven Tesla CEO’su, bir anda U dönüşü yaparak Bitcoin’in çevreyi kirleten bir madencilik sistemi olduğunu belirtmişti. O günden bu yana Bitcoin yaklaşık yüzde 50’lik bir düşüş yaşadı.

Musk’ın Bitcoin’i eleştirirken, Dogecoin’i övmesi, DOGE’un da çok ciddi bir hayran kitlesi kazanmasına sebep olmuştu.

“The B Word” organizasyonunda, ARK Invest’in kurucusu Cathie Wood, Blockstream CEO’su Adam Back ve ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) eski yöneticisi Michael Morell gibi isimler yer alacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap