Elon Musk Duyuru Yaptı: Dogecoin Sıçradı!

Elon Musk Duyuru Yaptı: Dogecoin Sıçradı!

Paylaş
BTC Piyasası: Elon Musk Duyuru Yaptı: Dogecoin Sıçradı!

Elon Musk, içerik oluşturucular için Twitter’dan para kazanma yollarını tanıtırken, Dogecoin fiyatı tekrar harekete geçiyor. Twitter işvereni, platformunda takipçi iştirakini artırmayı ve yeni gelir akışları yaratmayı hedefliyor…

Elon Musk, Twitter için yeni planlarını paylaştı

Tesla CEO’su, Twitter’ın kârlılığını güzelleştirmek ve gazeteciliği desteklemek için yeni bir atak daha yaptı. Yeni duyuruda, toplumsal medya platformundaki içerik oluşturucuların artık içeriklerinden para kazanabileceğini paylaştı.

Musk önderliğinde Twitter, platformunu kârlı bir işletmeye dönüştürmek için çeşitli adımlar attı. Bunlardan biri, sert reaksiyon gören toplu işten çıkarmalardı. Öbür bir esaslı değişiklik, Twitter Blue abonelik fiyatları ve Dogecoin olarak değişten Twitter logosu. Musk, Blue abonelik fiyatlarını şirket için çok muhtaçlık duyulan bir gelir akışı olarak görüyor.

Yeni bir duyuyla tanıttığı para kazanma metodu, takipçi iştirakini artırmayı ve toplumsal medya platformunda yeni gelir akışları yaratmayı hedefliyor.

Twitter’a para kazanma özelliği geliyor

Twitter kullanıcıları artık “Abonelikler” özelliğiyle takipçilerinden aylık bir fiyat talep edebilecekler. Fiyatlar, Twitter’ın belirlediği fiyat seçenekleri dahilinde olacak. Ödeme yapan aboneler, fenomenlerin kamuya açık olmayan özel içeriğine erişim sağlayabilecekler.

Twitter, içerik oluşturucuların gelirlerinin %97’sine kadar olan kısmını 50.000 dolara kadar ellerinde tutmalarına müsaade verecek. Sonrasında, kar hissesi %80’e düşecek. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Twitter, bu özellik için ödeme işlemcisi Stripe ile iştirak kurdu.

Ancak, kullanıcıların çıkar hissesi almaları için en az 50 dolarlık bir asgarî eşiği geçmeleri gerekiyor. Abonelik hizmetleri, bir içerik üreticisinin Twitter hesabı rastgele bir sebepten askıya alınsa bile iade edilmeyecek. Bu durumlarda, kullanıcıların otomatik olarak her ay pasif Twitter hesaplarına ödeme yapılmaması için manuel olarak abonelikten çıkış yapmaları gerekiyor.

Yapay zeka araçları da geliyor

Yıllar boyunca Twitter’da yayın yaparak prestij kazanmış olan Kripto Twitter üyeleri, bilhassa içerik üreticisi aboneliklerinin tanıtımını büyük bir hevesle karşıladılar. Twitter’ın yine tasarlanması için yürütülen Musk teşebbüsleri, toplumsal medya platformunda yanlış bilgiyi tespit etmek ve önlemek için yapay zeka (AI) kullanımını da içerecek.

Bu ay, Elon Musk’ın Twitter için binlerce GPU satın almaya başladığını aktarmıştık. Musk ayrıyeten, yapay zeka araştırma ve gelişimlerine 6 ay orta verilme davetini destekliyor. Musk’ın, toplumsal telaşlar nedeniyle dünyayı yapay zeka gelişimine karşı uyarmasına karşın, yaklaşmakta olan yapay zeka araçlarını oluşturmak için yaklaşık 10.000 GPU satın alması dikkat cazipti.

Elon Musk duyuruları, Dogecoin fiyatını hareketlendiriyor

Elon Musk’ın bilhassa Twitter ödemeleri için Dogecoin entegre edeceği söylentileri, çift haneli rallilere yol açmıştı. En son 3 Nisan’da Twitter, logosunu Dogecoin olarak değiştirdiğinde kısa müddette %30’luk patlama gerçekleşti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap