Elon Musk, Dogecoin’de bazı önemli değişiklikler yapılmasını istiyor

Elon Musk, Dogecoin’de bazı önemli değişiklikler yapılmasını istiyor

Paylaş
Uzman Coin: Elon Musk, Dogecoin’de bazı önemli değişiklikler yapılmasını istiyor

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin tweet’lerine devam ediyor. Musk, bugün bir Twitter kullanıcısına verdiği yanıta göre, Dogecoin’de bazı önemli değişikliklerin uygulanmasından yana. Musk, Dogecoin’de blok süresinin 10 kat hızlanmasını ve blok boyutlarının ise 10 kat artmasını istiyor.

Musk’ın yanıtladığı tweet şöyleydi:

“Elon, Dogecoin’i birçok yönden Bitcoin’e göre daha iyi olduğu için seçti. Dogecoin, BTC’den daha hızlıdır, ücretleri daha düşüktür ve daha az çevresel etki oluşturur.”

Musk ise bu tweet’e verdiği yanıtta, “En ideali, Dogecoin’de blok süresini 10 kat hızlandırmak, blok boyutunu 10 kat artırmak ve ücretleri 100 kat düşürmektir. Dogecoin, bu şekilde rakipsiz olur.” dedi.

Tesla CEO’su Dogecoin’in dünyanın para birimi haline gelmesi için işlem ücretlerinin daha düşük ve hacmin yüksek olması gerektiğini savundu.

Dogecoin’in mevcut halinde blok boyutu 1 megabayt ile sınırlı. Litecoin’den çatallanarak oluşturulan kripto para, bu nedenle hem Litecoin hem de Bitcoin ile benzer özellikler taşıyor. Bitcoin’den farklı olarak Dogecoin’de madenciler, 10 dakika değil, her dakikada yeni bloklar üretiyor. Görünüşe göre Musk, bunu yeterli bulmuyor.

Dogecoin’de son 24 saatte 33 binden fazla işlem yapıldı. Her saat başı, blok zincirinde bin 379 işlem gerçekleşiyor. Ortalama işlem ücreti, şu anda 1.60 dolar. Üç ay önce bu ücret, yüzde 90 oranında daha azdı.

Musk, geçtiğimiz günlerde Dogecoin geliştiricileriyle sistemin işlem verimliliğini iyileştirmek için çalıştıklarını açıklamıştı.

Dogecoin, TSİ 18.45 itibari ile 0.51 dolardan işlem görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap