Elon Musk Bitcoin’i Övdü

Elon Musk Bitcoin’i Övdü

Paylaş
Elon Musk Bitcoin’i Övdü

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk, kripto paralarla ilgili birtakım açıklamalarda bulundu. Musk, kripto paraların, genel kabul görmüş yerel paralara göre çok daha gelişmiş ve önemli olduğunu vurguladı. Elon Musk’ın yapmış olduğu açıklamada, “Kripto paralar, yerel diye tabir ettiğimiz geleneksel paraların yerine geçmeye başlıyor. Artık kağıt paralar eski önemini yavaş yavaş yitiriyor ve kripto paralar, kağıt parçaların yerine geçerek daha da değerleniyor.” ifadelerini kullandı.

Elon Musk, 19 Şubat günü bir yatırım firması olan ARK Invest ile röportaj yaptı. Musk bu röportajda CEO’su olduğu şirketlerin gelecekleri hakkında konuştu ve kripto paralar ile ilgili de bazı önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamaları arasında en dikkat çekici bölümü ise Bitcoin’in yapısına hayran kaldığı ve Bitcoin’in harika bir kripto para birimi olduğunu ifade etti. Elon Musk kripto paralar genelinde özellikle Bitcoin madenciliğinde kullanılan enerjinin boyutuna da dikkat çekti. Musk, “Özellikle Bitcoin elde etmek için inanılmaz boyutlarda enerjiye ihtiyaç duyuluyor. Bu, Bitcoin’in en büyük dezavantajı. Hesap defterinin güvence altına alınması için bilgisayar ağından yararlanılması gerekiyor. Bu da aşırı bir enerji ihtiyacı doğuruyor.

Elon Musk ilk defa kripto paralar hakkında konuşmuyor. Geçtiğimiz senenin Ekim ayında da sosyal medya üzerinden ‘Bitcoin alımına’ ilişkin bir açıklama yayınlamıştı. Her ne kadar bu mesajın bir şaka olduğunu söylese de takipçileri yazılanları ciddiye aldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap