Elon Musk Bitcoin Tweeti Attı – Kripto Alemi Şaşkın

Elon Musk Bitcoin Tweeti Attı – Kripto Alemi Şaşkın

Paylaş
Elon Musk Bitcoin Tweeti Attı – Kripto Alemi Şaşkın

Cuma günü, Tesla’nın kurucusu ve aynı zamanda SpaceX’inkurucusu Elon Musk, kripto topluluğunu şaşkına çeviren bir tweet attı. ElonMusk attığı tweette “Bitcoin benim güvenli sözüm değil” ifadesini kullandı.

Bu beş kelime, kripto para aleminde yer alan çoğu kişi tarafından deşifre etmeye çalışılırken, kripto Twitter topluluğundan bir yorum ve beğeni çekti. Bununla birlikte, bu tweet’in hala kırmızı renkte işlem yaptığı için Bitcoin’in fiyatı üzerinde hiçbir etkisi olmadı.

Elon Musk Bitcoin’in, Kendisinin Güvenli Sözü Olmadığını Söylüyor

Bitcoin 8.000 doların altında işlem görmeye devam ederken, Bitcoin yatırımcıları bir çeşit kazanç için ellerini ovuşturuyorlar. Tam da bu noktada Elon Musk’ın tweet’i bu amaca uygun hareket ediyor. Son tweet’i – aslında ne demek istediği açık olmasına rağmen – kripto para birimini benimsemek için büyük bir destek. Bu tweet, yazının yazıldığı sırada 46.400 beğeni çekti, 30 milyondan fazla takipçisi en iyi kripto para birimiyle tanışma şansı buldu.

Bitcoin 2020 ismindeki Twitter takipçisi, tweet’e Güney Afrikalı teknoloji milyarderinin göz kırpıcı bir emoji ile yanıt verdiği bir düşünme emojisi ile yorum yaptı.

Diğer bitcoin meraklıları bu yorumu bitcoin ağ güvenliğine yönelik bir eleştiri olarak gördüler. Popüler analist Moon, bitcoin’in gerçekten de “nihai güvenli liman” olduğunu söyleyerek karşılık verdi ve popüler podcaster Peter McCormack, Elon Musk’u “What Bitcoin Did” isimli podcast yayınında Musk’ı programa katılmaya davet etti.

Elon Musk, Kripto Para Alanına Yabancı Değil

Özellikle, PayPal kurucu ortağı ilk kez genel olarak bitcoin ve kripto para birimlerinden bahsetmiyor. Şubat 2019’un ortalarında ARK Invest ile yapılan bir podcast röportajında ​​Musk, bitcoin yapısının “oldukça parlak” olduğuna inandığını söylemişti. “Kağıt para gidiyor” ve kripto para birimlerinin “bir kağıt parçasından değer aktarmanın çok daha iyi bir yolu” olduğunu söylemeye devam etmişti. Ancak, bitcoin’in proof of work (PoW) consensus  mekanizması tarafından büyülendiğini itiraf etmişti. Zira büyük bir enerji harcayan bir süreç olarak onu vurgulamıştı.

Ayrıca Musk, geçen yıl “en sevdiği kripto para birimi”olduğunu ilan ettikten sonra önemli bir Dogecoin rallisini tetiklemişti. Dahasonra April Fools’da Dogecoin’in CEO’su olmak gibi bir şaka yapmıştı.

Benzer şekilde, geçen yılın Nisan ayının sonlarında “Ethereum” ile ilgili bir tweet atmış ve o zamandan beri 106.000 beğeni almış ve 8.892 retweet edilmişti. Kripto para piyasası, Musk kripto hakkında konuştuğunda genellikle olumlu tepki veriyor. Ancak, bugünün tweet’i bitcoin pazarını hiçbir şekilde etkilemedi. Yazının yazıldığı sırada bitcoin 8096 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap