El Salvador Bitcoin madenciliğinde ilk adımı attı

El Salvador Bitcoin madenciliğinde ilk adımı attı

Paylaş
Uzman Coin: El Salvador Bitcoin madenciliğinde ilk adımı attı

Bu ay başında Bitcoin’i resmî para ilân eden yasanın yürürlüğe girdiği Latin Amerika ülkesi El Salvador, Bitcoin madenciliğine de başlıyor. Bukele, Bitcoin yasasının kabul edildiği Haziran ayında devlete ait bir jeotermal elektrik şirketine, Bitcoin madencilik tesislerine %100 yenilenebilir enerji sağlanacak bir plân sunulması talimatını vermişti.

23 tane aktif volkanik dağı ile bu anlamda önemli bir avantaja sahip olan El Salvador’un önümüzdeki dönemde bu jeotermal enerjiyle Bitcoin madenciliğine başlaması bekleniyordu.

Bukele paylaştı: Operasyonlar başlıyor

Twitter’dan sürekli olarak, Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasaları, ekonomi ve El Salvador hakkında tweet’ler atan başkan Bukele, son paylaştığı video ile madencilik kararında ne kadar ciddi olduğunu da bir kez daha göstermiş oldu.

Jepotermal enerjiden elektrik elde edilen bir tesiste çekilen görüntülerde, Bitcoin madencilik cihazları da net şekilde görülüyor. Bukele, tweet’inde “İlk adımlar” diyerek de madencilik operasyonlarına kısa süre içinde başlayacaklarının da işaretini verdi.

Bilindiği üzere El Salvador’da, Bitcoin’in yasal para olmasını istemeyen bir grup da bulunuyor. Bitcoin’e geçişle birlikte, ellerindeki ABD dolarından da olacaklarını düşünen kişiler, dönem dönem protesto gösterileri düzenliyorlar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap