Ekonomist: Haziran’da Altın, Bitcoin ve ETH Bu Seviyelerde!

Ekonomist: Haziran’da Altın, Bitcoin ve ETH Bu Seviyelerde!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ekonomist: Haziran’da Altın, Bitcoin ve ETH Bu Seviyelerde!

Rusya ve Ukrayna arasındaki son gelişmeler, kripto paraları ciddi bir şekilde geriye atarken altın fiyatları artış yaşadı. Bu sırada bir ekonomist Bitcoin, Ethereum ve altına yönelik tahminlerini, tarih vererek açıkladı. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Bitcoin ve altcoin’ler düşüş yaşıyor

Rus kuvvetlerinin Ukrayna’da yoğun bir saldırı düzenlediğine dair raporların yayılmasıyla Bitcoin fiyatı Perşembe günü erken saatlerde keskin bir şekilde düştü. Piyasa verilerine göre, medya raporları ve sosyal medya gönderileri, Ukrayna’nın başkenti Kiev’deki ana havalimanı da dahil olmak üzere füze saldırılarını gösteren videolarla yayılmaya başladığında, Bitcoin fiyatı 37.000 doların hemen altında işlem görüyordu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ekonomist: Haziran’da Altın, Bitcoin ve ETH Bu Seviyelerde! 1

Ülkenin cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky’nin “Putin Ukrayna’yı tam ölçekli bir işgal başlattı” dediği gibi, bugün erken saatlerde birkaç Ukrayna askeri bölgesinde patlamalar olduğunu bildiren raporlar ortaya çıkmaya başladı. Bitcoin dün yaklaşık 39.000 dolardan bir günden daha kısa bir sürede 34.500 doların altına düştü. Çoğu altcoin, Ethereum, Binance Coin, Solana, Cardano, Polkadot, Dogecoin, Shiba Inu ve diğerleri dahil olmak üzere çift haneli fiyat düşüşleri yaşadı.

Tuna Kaya: BTC, ETH ve altın bu seviyeleri görecek

Fiyatlarda değer kaybı yaşanırken ekonomist Tuna Kaya, uzun vadeli tahminleriyle gündeme geldi. Ekonomiste göre 36.200 doların kırılması durumunda toparlanma Eylül ayına kadar sürebilecek. Yukarı yönde ise 45.400 dolarlık seviyeye dikkat çekiliyor ve 37.000 dolar ve altında BTC ve altcoin’lerde alım yapılabileceğini öne sürüyor. BTC, yazım sırasında bu seviyelerin altında işlem görüyor. Ekonomist ayrıca BTC’nin “turnusol görevi gördüğü düşünülen” 35.000 dolar seviyesinde kalması durumunda 10 Haziran’da 73.000 dolar seviyesinin görülebileceğini öne sürüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ekonomist: Haziran’da Altın, Bitcoin ve ETH Bu Seviyelerde! 2

Ethereum fiyatında 2.500 dolar ve altının alım bölgeleri olduğunu belirten ekonomist, 3.700 doların üzerine çıkılabilirse ve bu noktada fiyatlar tutunabilirse, Haziran’da 7.000 dolar seviyelerinin görülebileceğini söylüyor. Öte yandan altının “uyuyan dev” olduğunu belirten Kaya, ons altının 1.876 dolar seviyesinin üzerinde kaldıkça yaz ortalarına doğru 2.200 doları görebileceğini söyledi. Yıl sonunda 2.400, 2023 yılında ise 3.000 dolarlık bir tahmini var. Gram altında, 2023 yılı için 2.500-3.000 lira tahmin ediyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap