Ekonomist: Bu Olursa Bitcoin ve Altcoinlerde Dehşetli Düşüş Olur!

Ekonomist: Bu Olursa Bitcoin ve Altcoinlerde Dehşetli Düşüş Olur!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ekonomist: Bu Olursa Bitcoin ve Altcoinlerde Dehşetli Düşüş Olur!

Ekonomist Alex Krüger, Rusya ve Ukrayna arasındaki gelişmelerin piyasa değeri ile en büyük kripto para Bitcoin (BTC) fiyatını nasıl etkileyeceği konusunda yorumlarını aktardı. Analiste göre Rusya’nın yaptırımlardan kaçınmaya çalışıp kripto paralara yönelmesi durumunda, kripto para birimleri olumsuz etkilenebilir. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Alex Krüger, Rusya Bitcoin ve altcoin’lere yönelirse…

Alex Krüger, Twitter’daki 123.700 takipçisine yaptırımlardan kaçınmak için Rusya’nın kripto para birimlerine yönelmesinin olumsuz olacağını söyledi. Ülkedeki kripto kullanımının, ABD’deki düzenleyicilerden ciddi bir yanıt alacağını söyledi. Rusya’nın yaptırımları aşmak için kripto para kullanmasının korkunç bir düşüş olacağını ifade etti. “Bunun olacağını beklemesek de ne dilediğimize dikkat etmeliyiz. ABD düzenleyicileri, ulusal güvenlik meselesi olarak sektörü ezmek zorunda kalabilir,” ifadelerini kullandı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ekonomist: Bu Olursa Bitcoin ve Altcoinlerde Dehşetli Düşüş Olur! 1

ABD, müttefikleri ve ortaklarıyla birlikte, komşusu Ukrayna’yı işgal ettikten sonra Rusya’ya çeşitli yaptırımlar uyguladı. Yaptırımlar, Rusya’nın önde gelen finans kurumlarının ABD finans sisteminden ayrılmasını da içeriyor. Alex Krüger’a göre kripto ve hisse senetleri ayrıca emtialar gibi diğer varlıkların fiyatları, Rusya Ukrayna arasındaki savaşın neden olduğu düşüşün ardından dibe vurdu. Ancak altın ve gümüş gibi güvenli liman varlıkları yerel zirvelerini gördü. Analist de dip seviyelerin hisse senetleri ve kripto paralar için görüldüğünü, değerli metaller için zirvelerin görüldüğünü söyledi. Piyasanın bunu gösterdiğini belirtti.

En kötü senaryo bunlar olabilir

Ekonomist Alex Krüger’a göre işlerin daha kötü olması için Çin’in Tayvan’ı işgal etmesi, Rusya’nın daha fazla ülkeyi işgal etmesi, nükleer silahların kullanılması gibi durumların ortaya çıkması gerekiyor. Bu senaryolar dışında piyasanın zaten en kötü senaryoyu fiyatlandırdığını ve bunu savuşturduğunu söylüyor. Söz konusu fiyat değişimlerinin her silahlı çatışmada yaşanabileceğini belirtiyor. “Bu, onlarca yıldır herhangi bir çatışmadan daha büyük olduğu için farklı olabilirdi, ancak piyasa öyle demiyor,” ifadelerini kullanıyor. Yazım sırasında Bitcoin, 38.824 dolar seviyelerinden işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 1.1 oranında düşüş yaşadı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap