Ekonomist: Bitcoin Bir Saadet Zinciridir

Ekonomist: Bitcoin Bir Saadet Zinciridir

Paylaş
Ekonomist: Bitcoin Bir Saadet Zinciridir

Lending Tree’nin kıdemli ekonomisti Tendayi Kapfidze, Bitcoin’in bir saadet zincirini anımsattığını söyledi.

Yahoo Finance’e konuşan Kapfidze, Bitcoin’in geçtiğimiz son on yıl içerisinde hiçbir somut başarısının olmadığını vurguladı ve BTC’yi ağır bir şekilde eleştirdi.

Saadet Zinciri

Günümüzde kripto paraları destekleyen, savunan isimler varken bunları sert bir dille eleştiren isimler de var. Bunlardan bazılarına örnek olarak Nouriel Roubini, Jamie Dimon gibi isimleri gösterebiliriz. Ekonomi uzmanı Kapfidze de kısa süre önce Yahoo Finance’e verdiği demeçlerde Bitcoin hakkında olumsuz yorumlar yaptı.

Öncelikle Bitcoin’in doğru düzgün bir kullanım alanı olmadığını söyleyen Kapfidze bu durumun on yıldır değişmediğini vurguladı ve şunları ekledi:

Bitcoin’in gerçek bir kullanım alanı yok. On yıldır BTC’nin kullanılabileceği bir alan oluşturmaya çalışıyorlar. Bitcoin’in bir sorunu çözdüğü söyleniyor ama henüz çözecek bir sorun bulamadılar.

Bunun haricinde bir de kripto para yatırımcılarına seslenen Kapfidze, Bitcoin’in bir saadet zincirinden farkının olmadığını söyledi. BTC fiyatının ne kadar spekülatif olduğunu, fiyatın büyük ölçüde yatırımcıların hareketleriyle belirlendiğini vurgulayan Kapfidze şunları söyledi:

Bitcoin bir saadet zinciridir. Bitcoin’den para kazanıp kazanmamanız sizden sonra BTC alan insanlara bağlıdır.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap