Ekonomist, Adeta Uçan Altcoin İçin ‘Menkul Kıymet’ Dedi!

Ekonomist, Adeta Uçan Altcoin İçin ‘Menkul Kıymet’ Dedi!

Paylaş
BTC Piyasası: Ekonomist, Adeta Uçan Altcoin İçin ‘Menkul Kıymet’ Dedi!

Yakından takip edilen ekonomist Max Keizer, Nisan ortasında bu yana ralli yapan bir altcoin projesinin ‘menkul kıymet’ olduğunu söylüyor.

Max Keizer, 210x yapan altcoin’i “kayıtsız menkul kıymet” olarak nitelendi

17 Nisan’da piyasa sürülen Pepe Coin (PEPE), kripto manşetlerini %2,000’i aşan getirisiyle ele geçirdi. Bugün, OKX’in listeleme duyurusuyla ek %110’luk ralliyi daha tamamladı. Datalar, yalnızca iki hafta evvel piyasa çıkan meme coin’in artık 582 milyon dolarlık piyasa bedeliyle birinci 100 ortasında yer aldığını gösteriyor. Ağır ilgi, Binance CEO’su CZ’nin de ilgisini çekti. CZ’nin açıklamalarına nazaran önder borsasının yakında Pepe Coin’i listelediğini görebiliriz.

Bunlarla birlikte, son günlerde Pepe Coin sayesinde milyoner olan yatırıcıların öyküleri Max Keizer’in eleştirisini çekti. Keizer, Pepe Coin’e yatırım yapmanın kumar olduğunu, yatırımcılarının yalnızca spekülasyondan faydalanmak için satın aldığını öne düşünüyor.

Pepe Coin, Ethereum’un ERC20 standartlarını taşıyan kripto para ünitesidir. Bununla birlikte, bir meme coin olduğundan özel bir kullanım emeli yoktur. Son haftalarda olduğu üzere çoklukla spekülasyon gayesiyle kullanılır. Süreç boyunca, birkaç yatırımcı PEPE üzerinden büyük çıkarlar elde etti. Bu da projenin yasallığına dair kuşkuları beraberinde getiriyor.

Btcpiyasasi.com olarak Pepe Coin’in akıllı kontratının kimi kırmızı bayrak fonksiyonları içerdiğini aktarmıştık. Bilhassa, temel kontratında, kimi kuşkulu fonksiyonların yanı sıra kullanıcıların kara listeye alınabileceği yer alıyor. Ayrıyeten, token arzının büyük bir kısmı yalnızca birkaç cüzdanın elinde. Bu da merkezileştirme kaygılarını gündeme getiriyor.

Pepe Coin, kısa müddet Dogecoin ve Shiba Inu’a yetişti

Hafta sonu PEPE, rallisinin nihayet sona erdiği istikametinde spekülasyonlara yol açan bir düşüş gördü. Ancak tüm bunlar, bir kere ralliye başladığı Pazar günü değişti. Pazartesi sabahı, PEPE hafta sonu kayıplarının tamamını geri aldı. Bu süreçte ATH sevilesini tekrar tazeledi.

PEPE’nin 0.000001 dolar fiyat düzeyinin üzerine çıkmasıyla, piyasa pahası nihayet yarım milyar piyasa kıymetini aştı. 600 milyon doların biraz altındaki mevcut piyasa kıymeti, onu şu anda piyasadaki en büyük üçüncü meme coin haline getirdi. Bu noktada sırf Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) üzere OG’lerin gerisinde yer alıyor.

BTC Piyasası: Ekonomist, Adeta Uçan Altcoin İçin ‘Menkul Kıymet’ Dedi! 1

Bu nedenle, artık Floki Inu (FLOKI), Baby Dogecoin (BABYDOGE) ve Dogelon Mars (ELON) dahil olmak üzere birtakım öncüllerinden daha büyük. Bununla birlikte, SHIB’nin 5,9 milyar dolarlık ve Dogecoin’in 10,9 milyar dolarlık piyasa pahasının hala çok altında. Pepe Coin’in 1 Mayıs’taki %100’ü aşan rallisi, OKX’in listeleme duyurusuna dayanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap