Efsanevi Trader Uyardı: Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelerde Çakılabilir!

Efsanevi Trader Uyardı: Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelerde Çakılabilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Efsanevi Trader Uyardı: Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelerde Çakılabilir!

Efsanevi trader John Bollinger, 40.000 dolarlık destek kaybolursa Bitcoin fiyatının 30.000 dolara kadar düşebileceğine inanıyor. Gelin, Bollinger Bantlarının mucidinin olası bir düzeltmede neler tavsiye ettiğini inceleyelim.

John Bollinger, Bitcoin düşüşünü bir fırsat olarak yorumluyor

Efsane John Bollinger, Bitcoin’in 30.000 dolara kadar düşebileceğini söylüyor. John Bollinger, Bollinger Bantlarınım mucididir ve 1980’lerin başından bu yana “efsanevi” kategorisinde değerlendirilir. En son tweet’lerinde teknik analist gurusu, Bitcoin fiyatının 40.000 doların altına düşmesi durumunda, düzeltmenin 30.000 dolara derinleşebileceğine inanıyor. Bu arada John, Bitcoin 40.000 doların altına düşse bile daha fazla Bitcoin satın almak için harika bir zaman olduğunu düşünüyor. Yakın tarihli bir tweet’inde düşüşün değerlendirilebileceğini bile söyledi:

Uzun vade Bitcoin yatırımcılarının dikkatine. Önemli bir birikim bölgesine çekiliyoruz. Destek bulduğumuzda, çantalarınıza buradan eklemeyi düşünebilirsiniz. Değilse, HODL açık; başka bir fırsat kendini gösterecek.

John Bollinger’in yukarıdaki tweet’i ardından BTC fiyatı 10 Ocak’ın 14:00’daki saatlik mumunda 39,796.57 dolara temas etti. Analiste göre BTC 40.000 dolar desteğini kaybederse, piyasa değerinin %25’ini iade ederek 30.000 doları ziyaret edebilir. Diğer yandan Bollinger, bu seviyelerin BTC satın almak isteyenler için uygun bir seviye olacağını ve düzeltmeden faydalanması gerektiğini söylüyor.

Mike Novogratz bu görüşe katılmıyor

Bollinger’in görüşü Mike Novogratz’ınkiyle aynı değil. Milyarder Novogratz, Bitcoin’in düşüşünü 40.000 dolar aralığında bir satın alma fırsatı olarak görüyor.

CoinMarketCap tarafından paylaşılan verilere göre, BTC fiyatı son yedi günde %10.50 oranında düştü. Son 24 saatte BTC işlem hacmi %18,71 arttı ve BTC son 30 günde değerinin %11’ini kaybettiği için düşüş trendi sürdürüyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap