Efsanevi Analist: Bitcoin Sırasıyla Bu Düzeyleri Görebilir!

Efsanevi Analist: Bitcoin Sırasıyla Bu Düzeyleri Görebilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Efsanevi Analist: Bitcoin Sırasıyla Bu Düzeyleri Görebilir!

Kripto para piyasası, sert gerileyen ABD teknoloji hisse senetlerinde rahatlama yaşanırken toparlanma fırsatı buldu. Bitcoin, son 24 saat içinde %3.38 yükselirken, Ethereum %8’e yaklaşıyor. Önümüzdeki teknik seviyeler için Twitter’dan Michaël van de Poppe güncel paylaşımlarını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Bitcoin neden düzeltme yaşadı?

Efsanevi kripto analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin’in (BTC) kısmen doların gücü nedeniyle ralliler ve düzeltmeler arasında gidip geldiğini söylüyor. Yeni bir YouTube videosunda analist, 165.000 abonesine Bitcoin’in son zamanlardaki düşük seviyelerden yoğun bir sıçrama sonrasında neden düzeltme yaptığını anlatıyor:

32 bin doların ortasından 39 bin dolara ya da 39 bin dolara yakın güzel bir sıçrama yaşadık ve bugün bu eğilimi tersine çevirdik. Neden yükseliyoruz? Dolar, yoğun bir şekilde konsolide olduktan sonra bir miktar zayıflık gösteriyor. Bu zayıflık nedeniyle, piyasalar risk altında… Örneğin Bitcoin, yukarı yönlü olarak bir miktar güç gösterdi. Bununla birlikte, Bitcoin’in tüm çalışması boyunca, hacimle birlikte azaldığı için çok fazla güç görmedik. Dolayısıyla, bugün bu düzeltmeyle sonuçlandı.

BTC Piyasası: Efsanevi Analist: Bitcoin Sırasıyla Bu Düzeyleri Görebilir! 1

Analist, Bitcoin’in son fiyat dalgalanmalarını, BTC’nin bir sonraki sıçrama hedefi olarak 37.000 dolar bölgesini vurgulayan bir grafikle gösteriyor:

Ve bu Bitcoin için bir atılım değil, bu yüzden düzeltme gerçekleşiyor. Yeşil bölge ilk potansiyel sıçrama olasılığı. Genel olarak temkinli kalıyor.

BTC Piyasası: Efsanevi Analist: Bitcoin Sırasıyla Bu Düzeyleri Görebilir! 2

37 bin dolar belirleyici olabilir

Bununla birlikte, BTC 37 bin dolar civarında tutunamazsa, analist olası %8’lik bir düşüş öngörüyor:

Bitcoin 37 bin dolar seviyesini kaybederse, bölgenin alt sınırına doğru 34-35 bin dolar civarında hızlı bir şekilde düşmeye başlayacağını düşünüyorum.

Geleceğe bakıldığında Van de Poppe, Bitcoin yatırımcılarının şu an için sakin ve temkinli olmalarını tavsiye ediyor:

Peki, şu anda büyük olasılıkla ne olacak? Bence nispeten sakin olmalı. Bir miktar stake edilebilecek para ayrılmalı. Yavaş yavaş biriktirmeye başlayın, çünkü tüm aralık hala büyük bir şans.

BTC Piyasası: Efsanevi Analist: Bitcoin Sırasıyla Bu Düzeyleri Görebilir! 3

Van de Poppe, Bitcoin’in yakın gelecekte, piyasa değerine göre önde gelen kripto paranın destek bulduğu her yerde, belirtilmemiş olsa da büyük kazançlar elde etmesini bekliyor:

Böyle bir şey Bitcoin için anlamlı olur.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap