Efsanevi Analist, Altın ve Bu 5 Altcoin İçin Değerli İddialar Yaptı!

Efsanevi Analist, Altın ve Bu 5 Altcoin İçin Değerli İddialar Yaptı!

Paylaş
BTC Piyasası: Efsanevi Analist, Altın ve Bu 5 Altcoin İçin Değerli İddialar Yaptı!

Kripto para piyasasında yaptığı analizlerle bilinen analist Michael van de Poppe, yakın zamanda yaptığı paylaşımlarında altın ve 5 altcoin’e yönelik düşüncelerini aktardı. Hedef seviyelerini, grafiklerle de destekledi. İşte detaylar…

Michael van de Poppe, altın fiyatını yorumladı

Kripto para analizleriyle bilinen Van de Poppe’un altın analizi yaptığını görmek oldukça nadir. Ancak son fiyat hareketleri, uzmanı buna itmiş gibi görünüyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere altın fiyatları, 2020 yılından beri görülmeyen seviyelere, 2.000 doların üzerine çıktı. Hafta sonu biraz geri çekilmiş olsa da, 2 yılın rekorunu kırması insanları heyecanlandırdı. Bu fiyat hareketinin arkasında Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etme girişimi ve insanların bu belirsiz ortamda güvenli liman olarak altına sarılması yer alıyor.

Van de Poppe, altının yükselişinin ardından bir düzeltme geleceğini düşünen analistlere katılıyor. Uzman, “geçen sefer olduğu gibi, daha fazla ağır düzeltmeden kaçınmak için altının 1.900 doların üzerinde tutunmasını istiyorum,” ifadelerini kullanıyor. Yani, altın için 1.900 doların kaybedilmesi durumunda daha sert bir düzeltmenin olabileceğini ima ediyor.

Analistin altcoin analizleri ne yönde?

Altının dışında Van de Poppe, yine Twitter hesabı üzerinden, 5 altcoin’i kısaca yorumladı. Öncelikle Zilliqa’nın (ZIL) yüksek fiyat seviyelerinden yüzde 85 kadar aşağıda olduğunu ve destek için önceki döngüdeki direnç seviyelerini yeniden test ettiğini belirtti. İkinci olarak, Polygon (MATIC)’un ağır bir düzeltme görebileceğini belirten uzman isim altcoin’in 1 dolar seviyelerini görmesi durumunda ilgilenebileceğini belirtiyor.

Terra (LUNA) için ise “ağırdan alınması gerektiğini” düşünüyor. Mevcut durumda güzel yükseliş olduğunu, ancak likiditenin rekor kırması nedeniyle hemen düzeltme yapıldığının altını çizdi. Likidite dolayısıyla biraz aşağı yönlü momentum aranabileceğini belirten uzman, 70 dolar civarında altcoin’le ilgilenebileceğini söyledi. Verasity (VRA)’nin yüzde 80 düşerken ağır destek seviyeleri aradığını belirtirken Fantom’da (FTM) daha düşük seviyeleri gözlediğine işaret etti. Genel olarak çoğu altcoin’in düştüğünü, bunun dileyenlere “yatırım fırsatları sağladığını” söylüyor.

https://twitter.com/CryptoMichNL/status/1502678120939376641

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap