Efsane İsim Bitcoin’i Değil, Bu Altcoin’i Övdü: Her Şey Onda!

Efsane İsim Bitcoin’i Değil, Bu Altcoin’i Övdü: Her Şey Onda!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Efsane İsim Bitcoin’i Değil, Bu Altcoin’i Övdü: Her Şey Onda!

Eski ağır sıklet şampiyonu boksör Mike Tyson geçtiğimiz günlerde popüler bir altcoin hakkında tweet atarak bütün servetiyle yatırım yapmayı ima etti. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Mike Tyson’dan popüler altcoin Solana’ya yönelik tweet

Efsanevi boksör Mike Tyson, “Solana’ya tüm servetiyle yatırım yapmak” hakkında bir tweet attı. Tweet’ine, Solana Blockchain’inde çıkarılmış olan bir NFT’yi ekledi. Tyson ayrıca Dream (DREAM) isimli bir altcoin’in reklamını yapmaya başladı. Tyson, geçtiğimiz Eylül ayında Twitter’daki takipçilerinin Ethereum ve Solana arasında karar vermesini istedi. Temmuz ayında boksör, 1ofone ile ortaklık kurduktan sonra ilk NFT serisini duyurdu.

Şu anda 151 dolardan işlem gören Solana, son zamanlarda pek çok insanın ve kurumun ilgisini çekiyor. Bunlardan biri, Bank of America oldu. Bank of America küresel kripto ve dijital varlık stratejisti Alkesh Shah, Salı günü yayınlanan bir araştırma notunda “Solana dijital varlık ekosisteminin Visa’sı olabilir” diye yazdı. Solana’nın ağındaki eşler arası alışverişlerden NFT pazarlarına kadar her şeyi barındıran 400’den fazla merkezi olmayan uygulamaya atıfta bulundu. Ancak bankanın olumsuz sayılabilecek yorumları da vardı. Shah, Eylül ayında yaşanan bir ağ kesintisine ve birkaç soruna atıfta bulunarak aşağıdaki ifadeleri de kaleme aldı:

Solana ölçeklenebilirliğe öncelik veriyor, ancak nispeten daha az merkezi olmayan ve güvenli Blockchain sunuyor. Başlangıcından bu yana çeşitli ağ performansı sorunlarının gösterdiği gibi, bazı şeylerden ödün veriyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap