Efsane Analist ‘Çökecekler’ Dedi ve Bu Altcoinler İçin Uyardı!

Efsane Analist ‘Çökecekler’ Dedi ve Bu Altcoinler İçin Uyardı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Efsane Analist ‘Çökecekler’ Dedi ve Bu Altcoinler İçin Uyardı!

Kripto para piyasası bir toparlanmanın eşiğinde mi yoksa ayılar mı kazanacak? Haklı bir üne sahip olan bir analiste nazaran Ethereum dahil altcoinler bir çöküşe şahit olacak. Bu öngörüsüne dayana olarak analist, ETH’nin Bitcoin karşısındaki zayıflığını gösteriyor.

Michael van de Poppe: Ethereum dahil altcoinler çökecek!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, birtakım uzmanlara nazaran, ayı piyasası sona erdi yahut ermek üzere. Bunun için Bitcoin halving olayını münasebet gösterenler de oluyor. Son gelişmelerin tesiriyle BTC fiyatı Nisan ayında keskin bir dalgalanmaya şahit oldu. Traderlar bankacılık krizi, ABD borç tavanı krizi ve zayıflayan makro olaylar ortasında bir yükseliş beklentisi içinde. Bununla birlikte, başkan altcoin Ethereum ve altcoinler için görünüm zayıf kalmaya devam ediyor.

Ethereum, Şangay (Shapella) üzere kıymetli bir yükseltmeyi muvaffakiyetle gerçekleştirdi. Bunun akabinde tüm platformlar, staked ETH para çekme süreçlerini açtı. Bu da çoğunlukla ETH’nin baskı altında kalmasına yol açtı. Bu ortada, en büyük likit staking platformu Lido’nun Mayıs sonunda para çekme süreçlerini açması bekleniyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Efsane Analist ‘Çökecekler’ Dedi ve Bu Altcoinler İçin Uyardı! 1

Bu gelişmelerin ortasında, tanınan analist Michael van de Poppe, Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının üst taraflı ivmeyi korumak için kilit düzeyleri kırması gerektiğin söylüyor. Analist, altcoinler BTC karşısında ivme kaybedip düşmeye devam ettikçe, Ethereum ve altcoinler için ayı piyasasının yaklaştığını belirtiyor.

ETH, BTC karşısında zayıflık gösteriyor, neyin işareti?

Öte yandan, depresyon ve sakinliğin eşiğinde First Republic Bank’ın çöküşü, DeFi’nin benimsenmesini büyük ölçüde tetikleyecek. Kripto fiyatlarını etkileyen başka haberler ortasında ABD Fed’in faiz artırım kararı da yer alıyor. Fed faizleri artırırsa, borç aldıkları paraya daha fazla faiz vermek zorunda kalacakları için hükümet ve bankalar üzerinde ek baskı oluşturacak. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD borç tavanının yükseltilmemesi halinde ekonomik bir felaket yaşanacağı ihtarını yapıyor. Bu ortada, ABD Temsilciler Meclisi borç tavanı tasarısını kabul etti. Artık Demokratların liderliğindeki ABD Senatosu pürüzüyle karşı karşıya.

Haftalık vakit diliminde, Ethereum (ETH) Bitcoin (BTC) karşısında zayıflık gösteriyor. Bu ortamda, altcoinler bir düzeltme sürecinde. Analist Varinder Singh’e nazaran, ETH/BTC’nin yükseliş hareketi için 0,069 düzeyini kırması gerekiyor. Böylelikle, bir altcoin dönemi başlatması mümkün. Bunun sonucunda Bitcoin’de 30.000 doların üzerinde bir ralli yaşanması piyasaya güç kazandıracak. Altcoinler de bunu takip edecek. Lakin ETH fiyatının yükselmesi için BTC fiyatının konsolide olması lazım.

Ulaş Utku Bozdoğan: Efsane Analist ‘Çökecekler’ Dedi ve Bu Altcoinler İçin Uyardı! 2Haftalık vakit diliminde ETH/BTC / Kaynak: TradingView

Bu ortada, Michael van de Poppe, makro zayıflık ve Bitcoin halving’i göz önüne alındığında piyasadaki olumlu hava nedeniyle, BTC fiyatının önümüzdeki çeyrekte 50.000 dolara ulaşacağını kestirim ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap