Efsane Analist: Bitcoin’in Bu Düzeylere Düşmesi Kaçınılmaz!

Efsane Analist: Bitcoin’in Bu Düzeylere Düşmesi Kaçınılmaz!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Efsane Analist: Bitcoin’in Bu Düzeylere Düşmesi Kaçınılmaz!

2018 ayı piyasasının dibini doğru bir şekilde tahmin eden bir kripto analisti, Bitcoin yatırımcılarını BTC’nin 30.000 dolarlık desteği kırma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyleyen bir uyarı yayınladı…

Analist, Bitcoin için 30 bin doların kaçınılmaz olduğunu söylüyor

Analizlerine göz atacağımız 205,200 Twitter takipçili Smart Contracter’ın isabetli tahminlerini buradan inceleyebilirsiniz. Takma isimli analist, Bitcoin’in 24 Ocak’taki 33.000 dolar dip seviyelerinden 10 Şubat’taki 45.000 dolarlık yerel zirvesine koşmasını büyük bir boğa tuzağı olarak yorumluyor. Teknik kısımda analist, şu seviyelere dikkat çekiyor:

BTC, 0.618 [Fibonacci seviyesini] koruyamadığı için, düşüş trendi kırılmasının başarısız bir boğa tuzağı olduğu görülüyor. Şu anda, bir test ve belki de 28.000 dolarlık bir desteğin süpürülmesi kaçınılmaz görünüyor.

Yazım sırasında, lider kripto hafif bir yükselişle 39 bin dolar bölgesini geri alıyordu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Efsane Analist: Bitcoin’in Bu Düzeylere Düşmesi Kaçınılmaz! 1

Smart Contracter, Bitcoin’in 50.000 dolar civarında işlem gördüğü Aralık ayında yaklaşık 25.000 dolara kadar önemli bir geri çekilme öngördü. O dönemin tweet’lerinde şunlara yer verdi:

Ya Nisan zirvelerini sildikten sonra, hem boğaları hem de ayıları yok eden daha büyük bir yapının parçası olarak Haziran’ın dip seviyelerini kaldırırsak? Bunu tamamen yok saymazdım. Ayrıca, yükseliş eğilimimi çok uzun süre korudum ve bu düzeltmenin ciddiyetini ve derinliğini büyük ölçüde yanlış hesapladım.

Ulaş Utku Bozdoğan: Efsane Analist: Bitcoin’in Bu Düzeylere Düşmesi Kaçınılmaz! 2

Justin Bennett, mevcut fiyat hareketlerini geri dönüş olarak yorumluyor

Smart Contracter, araştırmasını Dow Jones Endüstriyel Ortalama Endeksinin (DJIA) 1998 ve 2009 yılları arasındaki piyasa yapısına dayandırıyor. Kısa vadede analist, Bitcoin üzerinde olumsuz olsa da, Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız bir diğer piyasa uzmanı Justin Bennett, BTC’nin daha düşük zaman diliminde zaten olumlu geri dönüş işaretleri gösterdiğini söylüyor…

Ulaş Utku Bozdoğan: Efsane Analist: Bitcoin’in Bu Düzeylere Düşmesi Kaçınılmaz! 3

Bu konuda Bennet, yukarıdaki grafiğe dayanarak şu yorumları yaptı:

BTC saatlik umut verici görünmeye devam ediyor. RSI yükseliş sapmasında ve azalan genişleyen kama mevcut. Bu her şeyin mükemmel olduğu anlamına gelmez. Bana göre 39.600 doların üzerinde bir günlük kapanış, en yüksek mahkumiyet oyunudur. O zamana kadar, tehlikeli. Ama boğalar şimdi doğru an olduğunu düşünüyorsa, vaziyet budur.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap