Ebang Communication Halka Arz Oluyor!

Ebang Communication Halka Arz Oluyor!

Paylaş
Ebang Communication Halka Arz Oluyor!

Çin’deki en büyük bitcoin madencilik üreticilerinden biri olan Ebang Communication, Hong Kong Borsası’nda (HKEX) halka açılmaya hazırlanıyor.

Şirket, pazartesi günü halka arz belgelerini sunmak için HKEX’e  başvuru yaptı. Uygulama hala taslak halindeyken, bu aşamada Zhejiang merkezli şirketin değerlemesi ya da ne kadar yükseltmeyi planladığı belli değil.

Elde edilen bilgiler, Reuters ‘in mayıs ayında, firmanın harekete geçmek için danışmanlarla görüştüğünü belirten, daha önceki bir raporunu doğruladı. O zamanki rapora göre, Ebang, eğer doğruysa, kripto-para birimi endüstrisindeki en büyük halka arz olabilir ki, yaklaşık rakam 1 milyar dolar.

Aynı zamanda Ebang’in rakibi bitcoin madencisi Canaan Creative’in HKEX’e bir IPO başvurusu yapmasından sadece bir ay sonra geldi ve bu rakamın da 1 milyar doların üzerine çıkmayı hedeflediğini bildirildi. Buna ek olarak, Ebang bugün firmanın iş operasyonları hakkında ince detaylar sundu.

Halka arzın bir parçası olarak yer alan mali tabloya dayanan Ebang, 2016 yılında sadece bir önceki yıla göre yıllık 17 kat artışla 925 milyon yuan (141 milyon $) gelir elde etti.

Benzer şekilde, firma belgede, 2017 yılında net karda 380 milyon yuan (ya da 60 milyon $) kaydetti ve bu rakam bir önceki yıla göre 34 kat daha fazlaydı.

2010 yılında kurulan Ebang Communication, telekomünikasyon endüstrisi için donanım ürünleri üreterek başladı. Firma, daha sonra Çin’deki bitcoin madencilik devi Bitmain ve Cannan Creative’le rekabet edebilmek için 2016 yılında kendi Ebit madencilerini piyasaya sürerek kripto-para birimi madencilik işine geçti.

Özellikle mali belge, 2017 yılında, Ebang’in gelirinin yüzde 94,6’sının bitcoin madencilerinin satışından kaynaklandığını gösteriyor. Bu sayı, 2015 ve 2016’da da sırasıyla yüzde 31 ve 42’den önemli ölçüde artmıştır.

Belgeye göre, Ebang ayrıca kendi 7nm bitcoin madencilerini yapma sürecinde. Japonya’daki BT devi GMO İnternet, şimdiden 7nm’lik bir çip ile donatılmış dünyanın ilk bitcoin madencisini piyasaya sürdü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap