Duyuruldu: Bu Altcoin SEC Soruşturması Altında! Düşüyor!

Duyuruldu: Bu Altcoin SEC Soruşturması Altında! Düşüyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Duyuruldu: Bu Altcoin SEC Soruşturması Altında! Düşüyor!

DeFi projesi BarnBridge DAO, yeni bir SEC davasının akabinde “tüm çalışmalarını” durdurmaya zorlanıyor. Birtakım DAO üyeleri erkenden harekete geçti ve artık ‘tüm işlerin’ durdurmasını öneren oylama sonuçlandı. Bu esnada, proje ile kontaklı altcoin fiyatları çift haneli düşüyor…

DeFi altcoin projesi BarnBridge DAO, SEC soruşturması altında

BarnBridge DAO’nun avukatı Douglas Park, platformun Discord kanalına 6 Temmuz’da yaptığı bir gönderide SEC davasını üyelere açıkladı. Avukat, “SEC’in BarnBridge DAO’yu ve DAO ile kontaklı bireyleri soruşturduğunu size bildiriyorum” diye yazdı.

Avukata nazaran, DAO’nun “potansiyel daha fazla yasal sorumluluğu azaltmak” için acil atılım yapması gerekiyor. Bu noktada, BarnBridge ile ilgili eserler üzerindeki “tüm çalışmaların” durdurulması gerektiğini söylüyor. Avukat ayrıyeten, DAO’nun yatırım eforlarından kaynaklanan işler için tazminat almaması gerektiğini de önerdi.

Discord’dan “Lord Tyler” lakaplı kurucu ortak Tyler Ward, kısa müddet sonra avukatın bildirisini doğruladı. Park ve Ward, SEC’in BarnBridge DAO’ya neden soruşturma başlattığını açıklamadı. Lakin avukat Park, soruşturma “devam ettiği” ve “kamuya açık olmadığı” için sadece sonlu bilgilerin paylaşılabileceğini açıkladı.

Oylama süreci

30 Haziran ile 3 Temmuz ortasında, BarnBridge (BOND) token sahiplerinin %100’ü — Park’ın yönetici ortağı olduğu hukuk firması Park & ​​Dibadj LLP’yi DAO’nun “çeşitli yasal işler için” hukuk müşaviri olarak tutma teklifinde oy kullandı.” 213.000 oy kullanıldı ve bunların 201.000’i yahut %94,3’ü “barnbridge.eth” cüzdanından geldi.

BTC Piyasası: Duyuruldu: Bu Altcoin SEC Soruşturması Altında! Düşüyor! 1

Teklifin zamanlaması ve konusu, SEC’in 30 Haziran’dan evvel BarnBridge DAO hakkında bir soruşturma başlattığını düşündürüyor. Lakin birtakım DAO üyeleri duyuruyla ilgili kuşkularını lisana getirdi.

BarnBridge DAO kurucuları geçersiz bir SEC kıssası uydurmuş olabilir

Discord’tan bir üye, SEC’in soruşturmasına ait destekleyici delil istedi. BarnBridge’in kurucularının bunu, potansiyel olarak yatırımcıları dolandırmak için bir “çıkış stratejisini” kolaylaştırmak için bir mazeret olarak kullanabileceklerini ima etti. Lurucu ortak Ward, bunun “tarihteki en makûs düşünülmüş rug-pull girişimi” olacağını belirterek iddiayı yalanladı.

Diğer üyeler haberi daha hafif karşıladı. Biri “Avrupa’ya taşınma zamanı” dedi. DAO üyelerinin SEC’den saklanabileceğini öne sürdü. Öteki bir latife, BarnBridge ile etkileşime giren herkesin SEC lideri Gary Gensler tarafından “vurulacağını” içeriyordu.

BTC Piyasası: Duyuruldu: Bu Altcoin SEC Soruşturması Altında! Düşüyor! 2

BarnBridge (BOND) fiyatı düşüyor

BarnBridge, enflasyon riskini ve faiz dalgalanmalarını ele alan platformlar ortası bir risk idaresi DeFi protokolüdür. Üstteki gelişmelerin akabinde BOND fiyatı, yaklaşık %10 civarında düşüş gösterdi. Böylelikle fiyatı ATH düzeyi 185,7 dolardan bu yana %98,3 bedel kaybetti.

BTC Piyasası: Duyuruldu: Bu Altcoin SEC Soruşturması Altında! Düşüyor! 3

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, geçen ayın başlarında SEC, kayıt dışı menkul değerler sundukları argümanıyla kesimin en büyük iki borsası Binance ve Coinbase’e karşı dava açtı. Küçük ila orta ölçekli bir DAO olan BarnBridge hakkında bildirilen soruşturma, menkul değerler düzenleyicisinin sadece kripto alanının en büyük kuruluşlarını hedeflemediğini kanıtlıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap