Düşüşe Karşın Bu Altcoin Neden Hala 2022’in En Uygun Bahsi?

Düşüşe Karşın Bu Altcoin Neden Hala 2022’in En Uygun Bahsi?

Paylaş
BTC Piyasası: Düşüşe Karşın Bu Altcoin Neden Hala 2022’in En Uygun Bahsi?

Yıllarca süren şüphe ve endişelerden sonra, sonunda Ethereum’un parlama zamanı geldi mi? On-chain metrikler bu yönde sinyaller verse de, altcoin analisti Shubham Pandey’a göre umut verici bir şey söylemek için erken olabilir.

Altcoin balinaları ETH birikimini sürdürüyor

Santiment tarafından sağlanan verilere göre, volatiliteye rağmen ETH yatırımcıları birikmeye devam etti. Aslında, yazım sırasında, ilk 10 balina balinası, bir yıl öncesine göre toplam arzın %4.3’ünü elinde tutuyor. Ayrıca, verilere göre, bu cüzdanlar tarafından tutulan tüm ETH’nin %23,7’si, Ocak ayının sonunda ilk kez ihlal ettiği 5 yılın en yüksek seviyelerine çok yakın kalıyor.

BTC Piyasası: Düşüşe Karşın Bu Altcoin Neden Hala 2022’in En Uygun Bahsi? 1

Bu metrikler, Ethereum’un düşük performansına rağmen, büyük Ethereum adreslerinin piyasada hala ETH biriktirdiğini gösteriyor. Uzun vadeli yatırımcıların sayısındaki artışın yanı sıra önemli gelişmeler var – aşağıdaki ETH/BTC grafiği bir yükseliş senaryosu sergiliyor. Aslında Ethereum, Kasım 2021’de başlayan uzun vadeli BTC dominans döneminden çıkarak zemin kazanmaya başladı.

BTC Piyasası: Düşüşe Karşın Bu Altcoin Neden Hala 2022’in En Uygun Bahsi? 2

Ethereum çok aylı direnç çizgisini kırdı

Ethereum fiyatındaki son birkaç haftadaki geri dönüş, trendin tersine döndüğünü vurgulayan aşağıdaki grafiği yayınlayan kripto analisti Justin Bennett tarafından kısa ve öz bir şekilde ele alındı.

https://twitter.com/JustinBennettFX/status/1507073509008318471

Yukarıda bahsedilen gelişme, Ethereum’un artan benimsenmesine ışık tutan bir tweet ile daha da desteklendi. Diğer “trend meme coin’ler” ile karşılaştırıldığında, altcoin kralı en önemli yatırımcılar arasında popüler olmaya devam ediyor.

BTC Piyasası: Düşüşe Karşın Bu Altcoin Neden Hala 2022’in En Uygun Bahsi? 3

Dogecoin gerçekten halkın parası mı?

Bir kripto meraklısı olan Tasha Che, 25 Mart’ta bir tweet’te şunları söyledi:

Meme coin’lerin bir “taban hareketi” olduğunu düşünüyorsanız. En büyük yatırımcıların Doge’nin en büyük balinaları olduğu ortaya çıktı. BTC ve ETH gerçek bireysel yatırımcı tokenleridir.

Ek olarak, Ethereum için yaklaşan birleşmenin (merge) etkilerinin daha derin bir analizi, fiyatı üzerinde dalgalı bir etkiye sahip olabilir. Bağımsız küresel makro ve kripto araştırma evi MacroHive’den analistler, birleşmenin “Ethereum için yükseliş etkileri olacağını” belirtti. Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız MacroHive’a göre, “stake edilen Ethereum’dan pasif bir getiri elde etme olasılığı, alana daha fazla yatırımcı çekecek”, PoS’a geçiş ise “Ethereum’un enerji tüketimini %99,95 oranında azaltacak.”

BTC Piyasası: Düşüşe Karşın Bu Altcoin Neden Hala 2022’in En Uygun Bahsi? 4

Ethereum’un 2022 performansı piyasa ile uyumlu değil. Kripto piyasası, bu yıl birkaç kez düzelttiği için savunmasız kaldı. Yukarıda belirtildiği gibi, ETH, Ocak 2022’den bu yana değerinin yaklaşık %17’si kadar düştü.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap