Düşüş ve Yükseliş Beklenen Altcoinler Hangileri?

Düşüş ve Yükseliş Beklenen Altcoinler Hangileri?

Paylaş
BTC Piyasası: Düşüş ve Yükseliş Beklenen Altcoinler Hangileri?

Kripto analisti Brian Bollinger, altcoinler içinde AAVE fiyatında düşüş bekliyor. Analist Tobith Tom, güçlü yükselen STORJ’un düzeltme göreceğini öngörüyor. Kripto analisti Ekta Mourya, Shiba Inu için artan ilginin fiyat üzerindeki tesirini yorumluyor. Ayıca analist, son haftalarda güçlü artış yaşayan Solana’ya bakıyor.

Altcoinler içinde sert yükselişin akabinde AAVE’yi neler bekliyor?

Kripto piyasasındaki son toparlanmanın ortasında, DeFi Tokenları değerli bir büyüme kaydetti. Sonuç olarak, AAVE üzere bağlı tokenlar büyük bir yükseliş sergiledi. Bu da traderlar ortasında toparlanma hissini geri getirdi. AAVE fiyatı 15 Haziran’daki 49 dolarlık en düşük düzeyinden yaklaşık %60 artışla 80 dolar bariyerine ulaştı. Bu toparlanma daha da ilerleyecek mi yoksa geri çekilme vakti geldi mi?

AAVE fiyatı, haftalık vakit dilimi grafiğinde azalan üçgen formasyonunun oluşumunu gösteriyor. Agresif bir rallinin akabinde, bu kripto para yükseliş momentumunu yenilemek için küçük bir düzeltmeye hazırlanıyor. AAVE’deki gün içi süreç hacmi 117,8 Milyon dolar. Bu da %20,6’lık bir kayba işaret ediyor.

BTC Piyasası: Düşüş ve Yükseliş Beklenen Altcoinler Hangileri? 1

Hızlı toparlanan AAVE fiyatı, 80 dolar ruhsal düzeyi civarında büyük bir mahzurla karşılaştı. Haftalık olarak daha yüksek bir vakit dilimine bakıldığında, bu yatay bariyere azalan üçgen formasyonunun aşağı eğimli bir direncinin eşlik ettiği görülüyor. Geçtiğimiz 400 gün boyunca altcoin fiyatı, düşen trend çizgisi ve 50-48 dolar boyun çizgisi bölgesi olan bu üçgenin kilit düzeyinde yankılanıyor. Teorik olarak, bu model bir düşüş eğilimi modelidir. Ayrıyeten, satıcıların boyun çizgisi dayanağını ihlal ettiğinde hakim eğilimi uzatması mümkün.

Basın saatine nazaran, bu altcoin 75,53 dolardan süreç görüyor. Gün içi kaybı %3,3’e ulaşarak genel trend çizgisinde ret gördüğünü ortaya koyuyor. Ülkü şartlarda, bu üçgenin direnç trend çizgisinin reddedilmesi, boyun çizgisine hakikat bir düşüşü tetikler. Böylelikle, AAVE fiyatının %32’lik bir düşüşe hazır olduğunu gösterir.

STORJ’un yükselişi yakında düzeltmeye şahit olacak

Analiz platformu Lookonchain, STORJ’un fiyatının bugün yaklaşık %45 oranında arttığını belirtti. Lookonchain, Storj takımının altcoin’lerin bir günde çift haneli artışının akabinde Binance’e 2,5 milyon STORJ yatırdığını topluluğa bildirdi. Web3 bilgi tahlil platformu, Storj takımının şu anda 11,6 milyon STORJ’a, yani yaklaşık 5,7 milyon dolara sahip olduğunu belirterek tahlilini sonlandırdı.

CoinMarketCap’e nazaran STORJ, 24 saatlik en yüksek fiyatı olan 0,5241 dolar ile en düşük fiyatı olan 0,349 dolar ortasında dalgalanıyor. STORJ’un ani pompası, altcoini yeşil bölge bölgesine yönlendirdi.

BTC Piyasası: Düşüş ve Yükseliş Beklenen Altcoinler Hangileri? 2STORJ 1 Günlük Grafik / Kaynak: CoinMarketCap

STORJ’un piyasasındaki dalgalanma azalırsa, mum çubuklarının aşağı yanlışsız hareket etme ihtimali yüksek. Bu olgu evvelki fiyat hareketlerinde de gerçekleşti. Düşüş eğilimine girerse STORJ’un yeni takviye düzeyi olan 0,2860 doların altına düşmeme ihtimali yüksek.

On-chain metrikler Shiba Inu’yu destekliyor

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere altcoinler ortasında SHIB, Haziran başından bu yana kıymetli bir düşüş gördü. SHIB fiyatı, Haziran 5 ile 15 ortasındaki on günlük vakit diliminde %21 düştü. Altcoin fiyatı o vakitten beri toparlandı ve yazı sırasında 0,00000766 dolara yükseldi.

Günlük adres aktifliği ve borsalardaki arz üzere on-chain ölçümler SHIB’deki fiyat artışına muhtemelen katkı sağladı. Kripto istihbarat takipçisi Santiment’in datalarına nazaran, günlük etkin adresler (24 saatlik) Haziran ayının son haftasından bu yana SHIB için daima olarak yüksek kaldı. Bu durum, meme coin için artan talebe ve piyasa iştirakçileri ortasında yükselen ilgiye işaret ediyor.

BTC Piyasası: Düşüş ve Yükseliş Beklenen Altcoinler Hangileri? 3Shiba Inu faal adresler (24 saat)

Ayrıca, bir varlığın satış baskısı altında olup olmadığını ölçmek için faydalı bir gösterge olan borsalardaki arz da kayda kıymet bir düşüş gösteriyor. Borsalardaki mevcut SHIB arzı 86,53 trilyon ile Nisan 2021’den bu yana görülmemiş bir düzeyde. Borsalardaki arzın düşük olması, cüzdan sahiplerinin SHIB’yi borsaların dışında tuttuğu manasına geliyor. Bu da daha yüksek birikim ve münasebetiyle daha az satış baskısı demek. Borsalardaki arz düşükse, satılacak daha az SHIB vardır. Bu da daha düşük satış baskısı ve yükseliş için daha geniş bir alan manasına geliyor.

BTC Piyasası: Düşüş ve Yükseliş Beklenen Altcoinler Hangileri? 4Borsalarda SHIB arzı (daha evvel Nisan 2021’de görülen mevcut seviye)

Bu yazının sırasında, SHIB fiyatı 0.00000764 dolar. Meme-coin’in 0,000008 dolara ulaşma yolunda değerli bir direnci yok. Başarılı bir kırılma ile 0,000008 doları geçtikten sonra, dikkat edilmesi gereken bir sonraki düzey 0,000009 dolar.

SEC baskısından sonra altcoinler içinde SOL toparlandı

Solana, son üç hafta içinde fiyatında bir yükselişe şahit oldu. SOL fiyatı bu vakit diliminde 14,84 dolardan 20,23 dolara yükseldi. Böylelikle, sahiplerine %35’in üzerinde çıkar sağladı.

BTC Piyasası: Düşüş ve Yükseliş Beklenen Altcoinler Hangileri? 5SOL bir günlük fiyat grafiği / Kaynak: Binance

İlginç bir biçimde Santiment analistleri, toplumsal baskınlık ve geliştirme faaliyeti üzere on-chain ölçümlerin SOL fiyatını olumsuz etkilemediğini belirtti. SOL ağındaki geliştirme faaliyeti, varlığın 250 dolar düzeyine yükseldiği 2021 yılına benziyor. Lakin, fiyat şimdi geliştirme faaliyetlerini yakalayamadı.

BTC Piyasası: Düşüş ve Yükseliş Beklenen Altcoinler Hangileri? 6Solana geliştirme faaliyeti, toplumsal baskınlık ve fiyat

Benzer halde, toplumsal baskınlık Mart ve Haziran aylarında görülen düzeylerin altında. Bu, SOL’un piyasa iştirakçileri ortasında ilgi çekmeyi başaramadığı manasına geliyor. SEC’in kripto üzerindeki baskısı ve düzenleyicinin SOL’u bir ‘menkul kıymet’ olarak etiketlemesi bunun önde gelen nedenleri ortasında. Santiment’teki analistler Solana için on-chain göstergelerin yavaşça yükselişe geçtiğini belirtti. Ayrıyeten, trendler kendini tekrarlarken SOL sahiplerinin kısa vadede altcoin’de bir ralli beklediğini öne sürdü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap