Dünyanın ses özellikli birinci NFT’leri, yalnızca 10 dakika içinde büsbütün satıldı

Dünyanın ses özellikli birinci NFT’leri, yalnızca 10 dakika içinde büsbütün satıldı

Paylaş
BTC Piyasası: Dünyanın ses özellikli birinci NFT’leri, yalnızca 10 dakika içinde büsbütün satıldı

Investing.com – Dünyanın ilk ses özellikli NFT’si olarak bilinen Voiceverse Origins, Ocak ayının son günlerinde 8.888 NFT koleksiyonuyla piyasaya sürüldü. Halka açık yapılan satış, sadece 10 dakika sürdü ve bu kısa süre zarfından tüm NFT’lerin satışı gerçekleşti. Bu durum, Ethereum Blockchain tabanlı NFT koleksiyonlarında nadiren görüldüğü için oldukça dikkat çekti.

Voiceverse, yeni nesil bir NFT formatı olarak görülürken bu özelliğe sahip olarak geliştirilebilecek NFT’lere öncülük etmek istiyor. Diğer yandan NFT sahiplerinin Metaverse’de bir sese sahip olmalarını amaçlıyorlar. Bu tür sesli NFT’lerle kullanıcılar, profil resmi olarak kullanılabilen NFT’lerine ses özelliği ekleyebilecekler.

Sesli NFT’lere sahip kullanıcılar, bu varlıkları oyun alanlarında, görüntülü aramalarda ve Metaverse alanında kullanabilecekler. Aynı zamanda kendi sesleriyle veya izin aldıkları herhangi birinin sesiyle NFT oluşturabilirler. 

8.888 adet NFT’nin 10 dakika içerisinde satılmasından sonra koleksiyon, popüler NFT platformu OpenSea’de bulunan tüm kategorilerde trend oldu. Bunun yanında satış hacmi açısından bakıldığında ilk 10’da pozisyonunu koruduğu da görülüyor. Mevcut durumda ses özellikli NFT’lere yoğun bir ilgi söz konusuyken bu akım, 2. nesil NFT’lere doğru yeni bir trendin tetiklenebileceği şekilde yorumlanabilir. 

Müzik festivaline ömür boyu katılım hakkı veren NFT’ler 

Diğer yandan NFT’lerin ana akım benimsemesi hızla devam ediyor. Kaliforniya müzik festivali Coachella, FTX US ile yaptığı anlaşmayla ömür boyu bilet olarak kullanılabilecek NFT’ler oluşturup satışa sunacak.

Solana Blockchain tabanlı oluşturulan NFT’ler, Coachella Keys Collection adı verilen koleksiyonda satışa sunulacak. 10 NFT’den oluşan koleksiyondaki NFT’lerin her biri ömür boyu festivale giriş hakkı veriyor. Ayrıca bu yılki Coachella sahnesinde ön sıra koltuklar, ünlü bir şefin de dahil olduğu bir çadırda akşam yemeği, sahne erişimi gibi VIP deneyimler de sunacak.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap