Dünyanın En Büyük Bitcoin Madencilik Havuzu Ethereum Operasyonunu Başlattı

Dünyanın En Büyük Bitcoin Madencilik Havuzu Ethereum Operasyonunu Başlattı

Paylaş
Dünyanın En Büyük Bitcoin Madencilik Havuzu Ethereum Operasyonunu Başlattı

Dünyanın en büyük bitcoin madenciliği havuzu, ufuklarını genişletmeye hazırlanıyor.

Geçtiğimiz 12 ay boyunca yeni maden cevheri BTC’nin yüzde 21’ini üreten ve şu anda Bitcoin hashratının yüzde 16’sından fazlasını oluşturan BTC.com, Perşembe günü bir madencilik havuzunu açtığını duyurdu.

Havuz başlangıçta hem Ethereum’u hem de Ethereum Classic’i destekleyecek ve kullanıcılar karlılığı arttırmak için Ethash tabanlı iki kripto para birimi arasında geçiş yapma olanağına sahip olacaklar.

BTC.com’un madencilik havuzunun müdürü Zhuang Zhong, “Sözleşmeler, icra edilen kod satırına göre ücretlendirildiğinden ve madenciler GHOST kullanarak özel tahsisler için ödüllendirildiklerinden, Ethereum ağa karma güç sağlamak için birden fazla farklı ödül teşvikleri sağlıyor. Bu ödülleri FPPS sistemimiz aracılığıyla ileterek, Ethereum’un ağını genişletmeyi umuyoruz. Ürün gelişimimizle birlikte en iyi ödül marjlarını sunmaya çalışırken, madencilik faaliyetlerinin önümüzdeki 12 ayda ETH toplam hashta % 12’ye çıkmasını bekliyoruz” dedi.

BTC.com, ASIC madencilik donanımının baskın üreticisi olan Bitmain‘in sahip olduğu iki maden havuzundan biri. Bu yılın başlarında, Bitmain, daha önce genel amaçlı GPU çipleriyle işlenmiş olan Ethash madenciliği algoritmasıyla uyumlu ilk ASIC’leri piyasaya sürdü.

Duyuru, Ethereum topluluğunda, kripto para biriminin ASIC direncini korumak için çatalı olup olmadığı konusunda ateşli bir tartışma başlattı, ancak henüz gerçekleşmedi.

Özellikle BTC.com, Ethereum’un mevcut(PoW) Ethash algoritması Mutabakat Modeli’nin yerine geçecek olan İş Kanıtı Temeli ile güvence altına alınmış olan bir Kanıt Ötesi (PoS) uzlaşma algoritması olan Casper’e planlı geçişi konusunda endişe duymadığını da belirtti.

Ethereum’un PoS’a geçmeye başladığında BTC.com’un planlarını yorumlayan Zhuang Zhong, “PoS modunda bir maden havuzuna ev sahipliği yapmak hala mümkün. Madencilerin madencilik havuzuna ETH biriktirmesi gerektiğinden, böyle bir havuzun tasarlanması karmaşıklığı arttıracak, ancak PoS madencilik havuzunu mümkün kılmak için cüzdan ve Ethereum akıllı sözleşmelerle çok sayıda uygulamalı deneyime sahibiz. ”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap