Dünyada Kripto Para Kabul Eden İlk High-End Takı Mağazası Menlo Park’ta

Dünyada Kripto Para Kabul Eden İlk High-End Takı Mağazası Menlo Park’ta

Paylaş
Dünyada Kripto Para Kabul Eden İlk High-End Takı Mağazası Menlo Park’ta

Rosewood Sand Hill Hotel’in içindeki Stephen Silver, nadir, ultra yüksek son mücevher ve saatler satmasıyla ünlü bir kuyumcu aslında. Bugünlerde Menlo Park kuyumcuları kripto sektörde iş yapmak için kapıda bekleyenlerden. Dijital parayı kabul ödeme aracı olarak kabul eden dünyanın ilk mücevher mağazası Menlo Park’tan Stephen Silver Jewelery. Stephen Silver’a göre:

“İnovasyonun beşiği olan Silikon Vadisi’nde yer almamız, bize kripto para teknolojisinin aslında ne kadar olgunlaşmış olduğunu anlama ve bu kapasiteyi kullanma fırsatı sağladı. Daha sonra anladık ki bizim ödemelerini kripto paralarla yapmak isteyen bir müşteri kitlemiz var. Jared Silver, satışlarının yüzde 20’sinin dijital para yani Bitcoin ile ödeneceğini söylüyor. Banka havaleleri, şirketin işlemlerinin yaklaşık yüzde 50’sini oluşturuyor. “Benim için, kredi kartlarının maliyeti üçte bir,” diyor Jared. “Banka havalesi veya kredi kartından daha hızlı kapanma süresi açısından Bitcoin benim ve müşterilerim için daha kolay bir ödeme aracı.”

Stephen Silver’ın son 8 aydaki kripto paralı satışları 8 haneli rakamları aştı.

“Özellikle New York’ta olduğumda küçük alımlar yaptım,” diyor müşteri Charles Yim. “İster inanın ister inanmayın, ilk dilim pizzalarımı kripto ile aldım.

Bu akşam, kripto para şirketi Cointopia’nın teknoloji girişimcisi ve CEO’su Yim, kız arkadaşıyla elmas alışverişi yapıyor.

“Böylece, Bitcoin ve Ethereum‘da kripto para birimi üzerinden bir miktar servet biriktirdim, doğrudan ABD dolarına çevirmek yerine bununla doğrudan ödeme yapabileceğimi düşünüyorum” diyor.

Eğer bunu kredi kartıyla yapsaydı, Yim %1,5 ücret ödeyecekti. Kolaylık olduğunu söylüyor. Çift, 13 karatla 50.000 dolarlık bir elmas bilezik seçti.

İşlem neredeyse anında gerçekleşiyor ve kripto para birimi fiat para birimine çevriliyor.

Bitcoin ile değer, aşağı inebileceği kadar dramatik bir şekilde yükselebilir de.

Yim, “Aynı zamanda riskli hisse senedi gibi, her zaman iniş ve çıkışlar var, ister S & P ister Dow Jones pazarı olsun, sadece devam etmeli ve izlemelisiniz” diyor. “Ama kriptoyla ilgili ilginç olan şey, arttığı ya da azaldığı değerin gerçek zamanda harcayabileceğinizdir.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap