Dünyaca Ünlü Piyasa Analisti, Ripple (XRP)’ı Topa Tuttu!

Dünyaca Ünlü Piyasa Analisti, Ripple (XRP)’ı Topa Tuttu!

Paylaş
Dünyaca Ünlü Piyasa Analisti, Ripple (XRP)’ı Topa Tuttu!

Kriptokoin.com – JPMorgan’ın eski finansal analisti  ve Bitcoin boğası olan Tone Vays, Ripple (XRP)’ın PayPal ile “bir ödeme aracı ya da para birimi” olarak rekabet edemeyeceğini düşünüyor.

Tone Vays: Ripple çok yavaş! Ayrıca borsa ve fiyat volatilitesi riskine sahip

Eski bir trader ve uzun zamandır bir XRP eleştirmeni olan Vays, yakın zamanda Twitter’daki XRP etkinliği ve üstünlüğü ile ilgili iddialara cevap verdi. Tone Vays, attığı bir tweette Ripple’ı çok yavaş olması nedeniyle eleştirirken, bunu PayPal ile kıyasladı. Vays, XRP’nin PayPal’dan sadece daha yavaş olmadığını ayrıca borsa ve fiyat volatilitesi riskine de sahip olduğunu ekledi. Analist ve Bitcoin Kâhini olarak anılan Willy Woo da Ripple’ın başarısının XRP için mutlaka bir anlam ifade etmediğini savunarak konuşmaya katkıda bulundu ve tartışmaları alevlendirdi:

Yerel RippleNet’i para aktarmak için kullanıyorsanız, XRP’ye gerek yok. İnsanların neden Ripple Labs’in başarısının veya başarısızlığının bu fon aktarma tokenine yani XRP’ye yansıdığını düşündüklerini anlamadım.

XRP işlemleri genellikle birkaç dakika içinde gerçekleşen Ethereum ve Bitcoin’den daha hızlı bir şekilde birkaç saniye içinde gerçekleşir. Bununla birlikte, hem BTC hem de ETH için transfer zamanları, yüksek ağ tıkanıklığı dönemlerinde bir saatten daha fazla bir süre uzayabilir.

Ripple işlem sayısı ile Bitcoin ve Ethereum’u geride bırakıyor! Peki PayPal’ı?

Bitcoin saniyede yedi işlem işleyebilir, Ethereum saniyede yaklaşık 15 işlem yapabilir ve XRP saniyede yaklaşık 1.500 işlem gerçekleştirebilir. PayPal şirketi insanların PayPal bakiyelerini kullanarak para gönderirken işlemlerin anında gerçekleştiğini söylüyor. Ancak, kullanıcılar banka hesaplarını kullanarak para gönderdiklerinde PayPal işleminin tamamlanması birkaç gün sürebilir.

Deneyimli borsacı Tone Vays, daha önceki açıklamalarında Ripple’a karşı açılan bir sınıf davası üzerine “SEC, Thor’un çekicini indirmeye hazırlanıyor” ifadelerini kullanarak, Ripple ABD regülatörlerinin gazabını hissedecek demişti. Ripple ile ilgili son dakika haberleri için “Ripple’a Neler Oluyor? XRP Hangi Seviyeleri Görecek? Ünlü Analist Açıklıyor” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap