Dubai’deki okul ödeme olarak Bitcoin ve Ethereum kabul edecek

Dubai’deki okul ödeme olarak Bitcoin ve Ethereum kabul edecek

Paylaş
BTC Piyasası: Dubai’deki okul ödeme olarak Bitcoin ve Ethereum kabul edecek

Son dönemde kripto paralar konusunda pozitif adımlar atan Dubai’de şimdi de bir okul ödeme olarak Bitcoin ve Ethereum kabul etme kararı aldı. Vatandaşlar Okulu adındaki eğitim kurumu, Ortadoğu bölgesinin kripto para kabul eden ilk okulu olacak.

Ödemeler platform aracılığıyla…

Okul masraflarını ödemek isteyen öğrenciler en büyük iki kripto parayla işlem yapmak istediklerinde bunu, dijital bir platform üzerinden gerçekleştirecekler. Kripto paralar bu platform tarafından otomatik olarak anında Birleşik Arap Emirlikleri’nin yasal para birimi olan BAE dirhemine çevrilecek. Hatırlanacağı üzere Dubai’de kısa süre önce hükumet dijital varlıkların adaptasyonu için ilk kez bir kanunu geçirmişti. Bir eğitim kurumunun, bu kanunun yürülüğe girmesinden hemen sonra kripto para kabul etmesi de dikkat çekiyor.

Ayrıva bu hafta kripto para borsası Bybit, küresel merkez ofisini Dubai’ye açacağını, crypto.com da burada bölgesel merkez ofis kuracağını açıklamıştı.

“Kripto paralar finansal sistemi şekillendiriyorlar”

Vatandaşlar Okulu’nun kurucusu olan Adil Alzarooni konuyla ilgili yaptığı yorumda kripto paraların her geçen gün daha fazla yaygınlaştığını söyledi:

“Bundan kısa süre önce kripto paralar, deneyimli bazı yatırımcıların kullandığı araçlardı. Bugün ise çok daha fazla yaygın hale gelmiş durumda… Geleneksel finansal sistemi şekillendiriyorlar. Biz bu okulun öğrencilerinin geleceğin girişimcileri ve yatırımcıları olmalarını istiyoruz. Bu yüzden dijitalleşme alanını daha fazla insana öğretmeye çalışıyoruz”

“Kripto hamburgerci” de açılmıştı

Dubai’de bir süre önce Dogecoin’den ilham alarak açılan bir hamburgerci de kripto para kabul etmeye başlamıştı. Doge Burger adındaki restoran, DOGE, Bitcoin, Ethereum, BNB, XRP, CRO ve SHIB gibi kripto paraları kabul ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap