Dubai’deki Kripto Para ve Blockchain Şirketlerine Vergi Müjdesi

Dubai’deki Kripto Para ve Blockchain Şirketlerine Vergi Müjdesi

Paylaş
Dubai’deki Kripto Para ve Blockchain Şirketlerine Vergi Müjdesi

Birleşik Arap Emirlikleri, kripto para ve Blockchain alanında yeni projelere imza atabilmek için Dubai’de yeni bir Kripto Para Vadisi kuruyor.

İsviçre’dekine Benzer

Kripto Para Vadisi dendiği zaman insanların aklına genelde İsviçre’nin Zug kenti geliyor. Ancak Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki yetkililer bu ünvanı İsviçre’den kapmak için harekete geçtiler.

Dubai Çoklu Emtia Merkezi (DMCC), İsviçre’dekine benzer bir Kripto Para Vadisi kurmak için kolları sıvadı. Kripto para ve Blockchain şirketlerinin toplanacağı bu bölgede bu konularla ilgili eğitimler verilmesi ve yeni projeler geliştirilmesi bekleniyor.

Vergiden Muaf

Günümüzde Dubai Çoklu Emtia Merkezi bünyesinde 17 binden fazla şirket bulunuyor. DMCC, Dubai’deki serbest bölgelerden birine kurulduğu için buradaki şirketler hiç vergi ödemiyorlar. Burada kurulan şirketler elde ettikleri gelirlerin tamamını şirket çıkarları için kullanabiliyorlar.

Bu, bölgede kurulacak olan kripto para ve Blockchain şirketleri için de geçerli. Kripto Para Vadisi’nde kurulacak olan şirketler her türlü vergiden muaf tutulacak, elde ettikleri gelirleri tamamen yeni projeler geliştirmek için harcayabilecekler. DMCC CEO’su Ahmed bin Sulayem tarafından yapılan açıklamalara göre bu şirketler Birleşik Arap Emirlikleri’ne ciddi avantajlar sağlayabilir:

Kripto Para Vadisi’nin kurulması BAE Hükümetinin daha fazla girişimciyi, yenilikçiyi ve geliştiriciyi bölgeye çekmesini sağlayacak.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap