DragonEx Kripto Para Borsası Hacklendi

DragonEx Kripto Para Borsası Hacklendi

Paylaş
DragonEx Kripto Para Borsası Hacklendi

Kripto paralara olan ilginin ve talebin artması sonucunda birçok finans kuruluşu lisans alarak borsacılık faaliyetlerine başladı. Bu borsalardan biri olan DragonEx resmen hacklenildiğini duyurdu. Bitcoin ve Ethereum alım ve satımı yapılan platform hacklendi. DragonEx Telegram kanalından yapılan açıklamaya göre, borsanın bugün itibariyle hacklenildiği açıklandı. Siber korsanlar tarafından ciddi zarara uğradıklarını belirten yönetim, zararların bir bölümünün tekrar geri alındığını fakat kalan kısmının henüz geri alınamadığı açıkladı.

Ünlü kripto para borsası tüm zararları gidermek için çalışmalara başladığını açıkladı. Aynı zamanda çalınan tüm varlıklarında geri alınması içinde çalışmalara başlandı. DragonEx yaşadığı tüm bu olumsuzlukları ve yapılan çalışmaları ilgili ülkelerin gerekli kurumlarına bildirdiğini de ifade etti. Asya ve Yeni Zelanda merkezli kripto para borsalarının art arda hacklenmesi, yatırımcılarda korkuya sebep oldu. Birçok yatırımcı ABD merkezli kripto para borsalarını tercih etmeye başladı. Bu tür olayların yaşanması en çok Asya ve Yeni Zelanda merkezli kripto para borsalarını etkiledi. Bununla beraber bu ülkelerde bulunan borsalara olan güvende ciddi oranda azaldı.

Bitcoin ve Ethereum alım, satımı yapılan ünlü borsada kaç milyon dolarlık bir zararın olduğu ise henüz açıklanmadı. Aynı zamanda hacklenen hesaplarla ilgili nasıl bir çalışma yapılacağıyla da ilgili herhangi bir bilgi verilmedi. Yaşanan bu olaydan sonra yatırımcıların nasıl bir tavır izleyeceği ise merak konusu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap