Dovey Wan: Çin Kripto Para Borsalarını Ulusallaştırabilir!

Dovey Wan: Çin Kripto Para Borsalarını Ulusallaştırabilir!

Paylaş
Dovey Wan: Çin Kripto Para Borsalarını Ulusallaştırabilir!

Primitive Ventures ortaklarından ve aynı zamanda Çin kripto para piyasasına dair önemli bilgileri ilk paylaşan Dovey Wan, en son yaptığı röportajında Çin’in sıradaki adımlarına yönelik önemli bilgiler paylaştı.

Çin’İn Başkan Xi Jinping aracılığıyla yaptığı açıklamalarının blockchain teknolojisine yönelik olduğunu belirten Wan, Çin hükümetinin her zaman blockchain yanlısı ancak kripto para karşıtı olduğunu vurguladı. Çin’in kripto paralara karşı olmasına rağmen kendi dijital para birimi konusunda önemli bir adım attığını ve bunun yakında piyasaya sürülebileceğini ima eden Wan, süper gücün başka bir büyük projesi de olabileceğini vurguladı.

Wan’ın düşüncesine göre Çin önümüzdeki tarihlerde dijital para biriminin piyasaya çıkması ile beraber ülkedeki kripto para borsalarını ve OTC platformlarını ulusallaştırıp bunları kendisine bağlayabilir.

Dijital Yen’in çıkması ile beraber bu tip platformlara olan ihtiyacın artacağını vurgulayan Wan, borsaların devlete bağlanması ile beraber bir tip kontrol ağı oluşturulabileceğinin de altını çizdi.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap