Donald Trump’ın Borsa Pump’ı Bitcoin’i Etkileyebilir

Donald Trump’ın Borsa Pump’ı Bitcoin’i Etkileyebilir

Paylaş
Donald Trump’ın Borsa Pump’ı Bitcoin’i Etkileyebilir

Kriptokoin – Başkan Trump, bugün daha önce yayınladığı sevinçli bir tweet ile borsaya daha fazla pump hareketi yaptırmaya çalışıyor gibi görünüyor. Unutmayalım ki, Bitcoin’in fiyatı da borsa pump hareketlerini takip ediyor.

Bitcoin’in borsa ile uzun süredir devam eden bir ilişkisivar. Aslında, S & P500 rallileri Bitcoin’in kendi rallileriyle de yakındanilişkili.

Görüş popüler olmayabilir, ancak yine de doğruluk payıbulunuyor. Fundstrat’tan Tom Lee’nin CNBC’de ve başka kanallarda defalarcasöylediği gibi, hisse senetleri yükseldiğinde Bitcoin de yükseliyor.

Eylül ayında Lee, “Hisse senetleri tüm zamanların en yüksekseviyesine ulaştığında, Bitcoin riskli bir varlık haline geliyor” demişti.Sonuç olarak, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek 20.000 $’ını kırdığınıgörecek olursak borsa daha da yükselmeye devam etmek zorunda kalacak.

Ancak, hisse senetleri tüm yanlış nedenlerle de olsa daha dayükselmek için hız kazanıyor gibi görünüyor. Başkan Trump bugün bir borsahakkında bir tweet attı. Piyasaya daha da fazla pump hareketi yaptırmak istiyor.

Başkan Trump’ın borsa rekorları kırdığı için heyecanlıolduğu açık ancak daha önce bir başkanın bunu dillendirdiğini görmedik. Trump,aslında, bir balonun ortasında olup olmadığımızı merak etmemize neden olanpiyasayı pompalamaya çalışıyor.

Bir Twitter kullanıcısı ve görünüşe göre Bitcoin meraklısı olan Hernz (@hernzzzzzz), öfori aşamasında olduğumuzu belirtiyor.

Yine de, güçlü bir borsa’nın Bitcoin için iyi bir haberolduğu inkâr edilemez. Yani, kısa vadede tanı güçlü görünüyor. Bununlabirlikte, borsa için uzun vadeli tahminler belirsiz görünüyor ve Trump’ın açıkkonuşması kesinlikle yatırımcılara çok fazla güven vermiyor.

2020 piyasalar için güçlü bir yıl. Muhtemelen Bitcoin için de öyle olacak. Belki durgunluk bir yıl daha ötelenebilir. Ancak sonrası için dikkatli olmakta fayda var.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap