Dogecoin’i Unutun! “Bu Parlayan 10 Altcoin’e Bakın”

Dogecoin’i Unutun! “Bu Parlayan 10 Altcoin’e Bakın”

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin’i Unutun! “Bu Parlayan 10 Altcoin’e Bakın”

Dogecoin (DOGE)’in başarısı, Elon Musk destekli coşkunun ardından sone erdi. Bazıları için, meme coin’in popülaritesi sadece pazarlamadan ibaretti. Bu yazıda, analist Sayantani Sanyal listesinden, 2022 yılında yatırımcılara yüksek kazanç sağlayabilecek en iyi Dogecoin alternatiflerini listeleyelim.

Dogecoin baskınlığını kaybediyor, rakiplerinin daha da yükselmesini sağlıyor

  • Ethereum (ETH), merkezi olmayan akıllı sözleşmelerin yürütülmesinin yanı sıra çok sayıda başka kripto para birimi için bir platform olarak çalışır. Yatırımcılar, ağı daha çevik, şeffaf ve çevresel olarak sürdürülebilir kılmayı amaçlayan ETH 2.0 yükseltmesinin başlatılması için sabırsızlanıyor ve ETH’yi Dogecoin için oldukça büyük bir rakip haline getiriyor.
  • Shiba Inu (SHIB), Elon Musk ve Vitalik Buterin gibi fenomenlerin manşetleri ve tweet’leri ile hızla değer kazandı. Shiba Inu’nun Dogecoin ile uzun süredir devam eden rekabeti nedeniyle listede bahsetmeye değerdi.
  • Polkadot (DOT), Blockchain ağlarını birbirine bağlayan açık kaynaklı bir multi chain protokol. DOT, başlangıçta, yaygın olarak Web 3.0 olarak bilinen, merkezi olmayan bir blok zinciri interneti için bir temel sağlamak üzere tasarlandı.
  • Monero (XMR), işlemlerin özel ve anonim olarak gerçekleşmesine izin verir. Gelişmiş şifreleme kullanarak gönderenleri ve alıcıları benzer gizlemek üzere tasalardı.
Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin’i Unutun! “Bu Parlayan 10 Altcoin’e Bakın” 1
  • Cardano (ADA), çevreye duyarları bir PoS Blockchain platformu. Charles Hoskinson liderliğinde arkasındaki ekip, merkezi olmayan uygulamaların ve akıllı sözleşmelerin modülerlikle geliştirilmesine izin vermeyi amaçlayan teknolojisi için bazı zorlayıcı kullanım örnekleri yarattı.
  • Algorand (ALGO), çok çeşitli uygulamaları destekleyen, kendi kendini idame ettiren, merkezi olmayan, Blockchain tabanlı bir ağdır. Bu sistemler, gerçek dünyada etkili uygulamalar için çok önemli özellikler olan güvenli, ölçeklenebilir ve verimli.
  • Polygon (MATIC), Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için ilk iyi yapılandırılmış, kullanımı kolay platformdur. Temel bileşeni, çoklu uygulama türleri oluşturmayı destekleyen modüler, esnek bir çerçeve olan Polygon SDK’dır.
  • Cosmos (ATOM), birbirine bağlı Blockchain ağlarından oluşan bir ekosistem sunarak, Bitcoin’de kullanılanlar gibi yavaş, pahalı, ölçeklenemeyen ve çevreye zararlı, PoW protokollerine karşı bir panzehir sunmayı amaçlıyor.
  • Ocean Protocol (OCEAN), bireylerin ve işletmelerin verilerinin değerini kolayca açığa çıkarmasına ve ERC-20 tabanlı veri token’leri kullanarak para kazanmalarına olanak tanıyan Blockchain tabanlı bir ekosistemdir. Bu kripto para biriminin yardımıyla yayıncılar, gizlilik ve kontrolü korurken verilerinden para kazanabilir.
  • Ethereum Classic (ETC), lider akıllı sözleşme platformu Ethereum’un hard fork’udur. Piyasaya sürülmesinden bu yana, kendisini Ethereum’dan ayırmaya çalıştı. ETH 2.0 ile birlikte madenciler yavaşça ETC ağına göç ediyor.

Kriptokoin.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere, Dogecoin fiyatı aşağı yönlü momentum gösteriyor. Güncel teknik analizlere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap