Dogecoin’i geçen Shiba Inu (SHIB) google aramalarında da rekor kırdı

Dogecoin’i geçen Shiba Inu (SHIB) google aramalarında da rekor kırdı

Paylaş
Uzman Coin: Dogecoin’i geçen Shiba Inu (SHIB) google aramalarında da rekor kırdı

Özellikle son bir haftada tüm dünyada bir Shiba Inu (SHIB) çılgınlığı yaşanırken, fenomen kripto paranın fiyat yükselişi de sert şekilde devam ediyor. Sadece 1 haftada %300’den fazla yükselen SHIB, dün de hareketini devam ettirdi ve 0,000088 dolara kadar çıktı.

Dogecoin’i de geçti

Bilindiği üzere SHIB aslında Dogecoin’den etkilenilerek çıkarılmış bir kripto para ve özellikle 1 katrilyonluk arzıyla kripto para piyasasında son 1 senede ciddi şekilde tartışılıyor. “Bol sıfırlı” bir kripto para olması, Türkiye’de de ciddi bir yatırımcı kitlesine çekici gelmesine neden oluyor. 38 milyar dolarlık piyasa değeriyle Elon Musk ve Mark Cuban gibi işadamlarının destek verdiği Dogecoin’i de en büyük kripto paralar sıralamasında geride bırakmayı başaran Shiba Inu, tüm dünyada da merak konusu oldu.

En çok aranan 3. kripto para

Fenomen coin’deki fiyat artışı ona olan merakı da ciddi şekilde artırırken SHIB, Bitcoin ve Ethereum’dan sonra Google’da en çok aranan 3. kripto para oldu. Hindistan merkezli olan ve teknoloji hizmetleri sunan şirket Bacancy Technology’nin verdiği bilgilere göre, bu sene Shiba Inu için yapılan Google aramaları aylık ortalama 2.8 milyona yükseldi. Bu rakam Bitcoin için 22 milyon, Ethereum için ise 6.3 milyon olarak belirlendi.

Yükselişi Elon Musk da engelleyemedi!

Bilindiği üzere pazar günü bir takipçisi Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’a elinde kaç adet Shiba Inu bulunduğunu sormuş ve Musk da “Hiç yok” cevabını vermişti. Bu cevaptan sonra da yükselişine devam eden SHIB, 4 gün içinde bile 2 kat yükseliş gösterdi. Dolayısıyla Elon Musk’ın bile olumsuz olan bu cevabı fenomen kripto paradaki yükselişi önleyemedi.

En büyük 11. kripto para konumunda bulunan SHIB, haberin yazıldığı dakikalarda 0,00007004 dolardan işlem görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap