Dogecoin Yatırımcılarının Dikkatini Çekmeye Kıymet 3 Alternatif Kripto Para Ünitesi

Dogecoin Yatırımcılarının Dikkatini Çekmeye Kıymet 3 Alternatif Kripto Para Ünitesi

Paylaş
BTC Piyasası: Dogecoin Yatırımcılarının Dikkatini Çekmeye Kıymet 3 Alternatif Kripto Para Ünitesi

2020 yılındaki boğa piyasasında Elon Musk’ın Twitter’dan verdiği dayanakla tepeyi gören Dogecoin, kripto para piyasalarının nasıl anında değişimlere çok açık olduğunu herkese göstermişti. Musk’ın yaptığı paylaşımların tesirini erkenden görebilen küçük yatırımcılar Dogecoin ile kısa müddette yüksek kârlara ulaştılar, lakin birebir tesir sebebiyle daha sonradan alım yapanlar, Dogecoin’in 1 dolara yükselme ihtimalini sorgulamaya başladılar. 

Açıkçası hem çıkış öyküsü hem de projesi sebebiyle tam olarak bir meme coin olan Dogecoin için kesin yorumlarda ya da tavsiyelerde bulunmak, kripto para uzmanları için bile imkansıza yakın. 2023 sonlarına yanlışsız yaşanması beklenen yeni boğa piyasasında daha evvel tanınan olan rastgele bir kripto paraya yönelik bu yorumda bulunmak da tıpkı derecede zorluğa sahip.

Ayrıca bu kez ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi’nin (SEC) Binance ve Coinbase’e karşı açtığı davalar kelam konusu ki bu davaların, önümüzdeki boğa sürecine negatif istikamette tesir edebileceğini; insanların borsalara olan itimatlarının sarsılması nedeniyle biraz daha temkinli olacaklarını söyleyebiliriz. Bu sebeple Dogecoin üzere tanınan olmaya aday alternatif kripto para ünitelerini derledik.

DOGE alternatifi kripto paralar: 

  • yPredict (YPRED): Alım satım süreçleri için yapay zeka ChatGPT’den yararlanan kripto para.
  • EcoTerra (ECOTERRA): Geri dönüşüm ve etraf odaklı ‘yeşil kripto para’.
  • DeeLance (DLANCE): Blok zincirinden yararlanarak daha esnek bir iktisat hedefliyor.

1. yPredict: Yapay zekâ ile piyasa iddiası yapan platforma bağlı kripto para:

BTC Piyasası: Dogecoin Yatırımcılarının Dikkatini Çekmeye Kıymet 3 Alternatif Kripto Para Ünitesi 1

Yapay zekâ yazılımları yalnızca metin ve görsel üretme alanlarında trend haline gelmedi. Çünkü yPredict ismindeki bu platform hem alım satım süreçleri hem de piyasanın gidişatını evvelce hesaplayabilen yapay zekâ yazılımlarından gücünü alıyor. Hatta Mayıs 2023’te Yahoo Finance; yPredict’in 1,655 milyon dolar fon toplayarak kıymetli bir dönüm noktasını geride bıraktığını yazmıştı. 

Elbette yPredict’in kurucuları, platformun her vakit kusursuz sonuçlar vereceği konusunda garanti sunmuyorlar. Lakin yapay zekânın milyonlarca alım ihtimali ortasından en verimli olanları filtrelemesi, daha muhtemel seçenekleri sunması bile son kararı vermeden evvel yatırımcılar için büyük bir nimet. yPredict token satın almak yatırımcıları yapay zekâ dayanaklı bir ekosistemin kesimi haline getiriyor; yani yalnızca bir kripto para yatırımı yapılmış olmuyor, sonraki yatırımlar için kullanılabilecek yapay zekâ araçlarına erişim sağlanmış oluyor. 

Son olarak yPerdict’in kripto parası YPRED’in 2023’ün üçüncü çeyreği prestijiyle 0,12 dolarlık fiyat üzerinden merkezi bir kripto para borsasında listeleneceğini, yani daha çok yatırımcıya ulaşarak popülerliğini artırabileceğini belirtelim. 

2. EcoTerra (ECOTERRA): İklim değişikliği ile uğraş etme ve sürdürülebilirlik odaklı kripto para

BTC Piyasası: Dogecoin Yatırımcılarının Dikkatini Çekmeye Kıymet 3 Alternatif Kripto Para Ünitesi 2

Dogecoin üzere cümbüş ya da Ethereum üzere finansal tahlillere odaklı projeler, vakitle önemli derecede popülerliğe ulaşıp ana akım haline geldiler. Fakat sıkıntısı yaşadığımız dünyanın geleceği olan, iklim ve etraf meselelerine sürdürülebilir tahliller getirmek için inşa edilen projeler de var. Bunlardan birisi de EcoTerra.

Peki EcoTerra bir kripto para olarak nasıl oluyor da iklim değişikliği ve başka etraf problemleri ile gayret edebiliyor? Bu sorunun cevabı kripto paranın benimsediği R2E ya da açılımı ile Recycle-to-earn sisteminde kapalı. Bir taşınabilir uygulamayla insanları geri dönüşüme teşvik eden EcoTerra; geri dönüşüme gönderilecek plastik, cam, dokumacılık eserlerinin barkodlarını taratarak insanların kripto para elde etmelerini sağlıyor. ,

Elbette bu geri dönüşüm yoluyla kazanma sistemini kullanmak için EcoTerra uygulamasının doğrulayabileceği, geri dönüşümün yapıldığını kanıtlayan fişlere gereksinim var. Bunun için kullanıcılar, uygulama üzerinden kendilerine en yakın geri dönüşüm ATM’lerini buluyor, eserin barkodunu uygulamaya okuttuktan sonra bu ATM’lerden aldıkları fişleri okutuyor ve süreç tamamlanmış oluyor. 

Geri dönüşüm yoluyla kazanmak dışında EcoTerra token satın almak da sisteme dahil olmanın bir yolu. Ön satışında 5,4 milyon dolar fon toplayan proje, önümüzdeki yıllarda mahallî, ulusal yahut memleketler arası kurumlarla yapılacak işbirlikleri sayesinde çok daha önemli popülerliğe ulaşabilir. 

3. DeeLance (DLANCE): Freelance yetenekleri patronlarla bir ortaya getirme odaklı esnek iktisat projesi:

BTC Piyasası: Dogecoin Yatırımcılarının Dikkatini Çekmeye Kıymet 3 Alternatif Kripto Para Ünitesi 3

Özellike pandemi devrinde yükselişe geçen freelance iş kollarının artık yalnızca bir ek gelir formülü değil, pek çok kişinin ana geçim kaynağı olduğunu söyleyebiliriz. DeeLance projesi ise internetteki pek çok tanınan freelance iş ya da çalışan bulma platformu üzere lakin değerli bir farkla: Bu platformun kendisine mahsus bir kripto para ünitesi var: DLANCE. 

Blok zincirinin merkeziyet aykırısı yapısını freelance çalışma modeliyle bir ortaya getirmeyi hedefleyen DeeLance; bugüne kadar Business Insider, Yahoo Finance, CoinTelegraph üzere çok sayıda iktisat ve kripto para basınının dikkatini çeken projeler ortasında yer aldı. Hem iş verenler hem de freelance çalışanlar için bir ödeme aracı olarak geliştirilen DLANCE, gelir elde etmenin günümüz ekonomik modelleri dışında da bir yolu olduğunu gösteriyor. 

Şu anda DLANCE tokenleri rastgele bir büyük borsada listelenmiyor fakat ön satış kampanyası aracılığı ile DeeLance token satın alınabiliyor. Ayrıyeten DeeLance, rakiplerine kıyasla hayli düşük fiyatlarla freelance iş tahlillerine ulaşmanızı sağlıyor. Müşterilerden yalnızca %2, freelance çalışanlardan ise yalnızca %10’luk kesinti yapılıyor ki bu kesintiler, öteki küresel freelancer platformlarındaki oranları düşününce epey avantajlı görünüyor.

Dogecoin’e alternatif olan ve ayakları daha sağlam yere basan kripto para projelerinden şimdilik bu kadar. Daha fazlası için takipte kalın!

Bu içerik, yatırım tavsiyesi değildir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap