Dogecoin ve Shiba Inu: Yakında Bir Ralli Olabilir Mi?

Dogecoin ve Shiba Inu: Yakında Bir Ralli Olabilir Mi?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin ve Shiba Inu: Yakında Bir Ralli Olabilir Mi?

Dogecoin ile açılan meme coin kulvarı, başta Shiba Inu olmak üzere Floki, Baby Doge Coin ve Dogelon Mars gibi sayısız meme token projesinin önünü açtı. 2021, bir noktada, “şaka temalı” kripto para birimlerinin haftalar süren boğa koşularını gördü. Peki, köpek temalı kriptoların tekrar sahne alabilmesi için nelere ihtiyacı var? Uzman piyasa analisti Chris MacDonald cevaplıyor…

DOGE ve SHIB yeni ralliye ne kadar hazır?

Meme coin’lerin kralı olarak bilinen Dogecoin, uzun süredir piyasada. Proje 2013 yılında başlatıldı ve Dogecoin’e bu alandaki en uzun geçmiş rekorlardan birini verdi. Dogecoin’in popülaritesi, Elon Musk ve Snoop Dogg gibi ünlülerin çeşitli tweet’lerinin bir sonucu olarak arttı. Geçmişteki çeşitli inanılmaz kampanyalar, birçok momentum yatırımcısının gemiye atlaması için itici güç sağladı. Bugün Dogecoin, bu nedenle herhangi bir tokenin en büyük bireysel yatırımcılarından birine sahip.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin ve Shiba Inu: Yakında Bir Ralli Olabilir Mi? 1

Spekülatörler, ödemeler için Dogecoin’in artan benimsenmesinin ve artan gerçek dünya kullanımının bu coin’i bu yıl daha da yükseltebileceğini öne sürdüler. Piyasa meme token’ler için sakın kalırken, Dogecoin genellikle bu alanda lider olarak görülüyor. Dolayısıyla, eğer bir canlanma olursa, izlenmesi gereken bir kripto para birimi.

Shiba Inu (SHIB)

Genellikle Dogecoin rakibi olarak adlandırılan Shiba Inu’nun geçmişi çok daha sınırlı. Proje 2020’nin ortalarında başlatıldı, yani sadece iki yıldan daha kısa bir süredir piyasada. Dogecoin gibi, çeşitli yüksek profilli tweet’ler Shiba Inu’yu geçen yıl bir roket gemisinde daha yükseğe gönderdi. Gerçekten de, yeni yatırımcılar için Shiba topluluğu oldukça etkileyici. SHIBArmy (Shiba topluluğu), herhangi bir ağ için etkileyici bir istatistik olan bir milyondan fazla HODL yatırımcısına ulaştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin ve Shiba Inu: Yakında Bir Ralli Olabilir Mi? 2

Dogecoin gibi, bu ağın gerçek dünyada fayda sağlama yeteneğiyle ilgili sorular devam ediyor. Piyasaya sürülmesi beklenen bazı projeler var. Ama şimdilik, elde tutulur pek bir şey yok. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Shiba’nın arkasında geliştirici ekip, fiyatı olumlu etkileyebilecek 3 önemli proje üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap