Dogecoin Mucidi Fiyat Yorumuyla Şaşırttı: Sürdürülemez!

Dogecoin Mucidi Fiyat Yorumuyla Şaşırttı: Sürdürülemez!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin Mucidi Fiyat Yorumuyla Şaşırttı: Sürdürülemez!

Popüler meme coin Dogecoin (DOGE)’in kurucu ortağı, topluluğu fiyata odaklanmamaya çağırıyor. Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, yaptığı açıklamada hype’ın sürdürülemez olduğunu savunuyor ve uzun vadeli düşünmek gerektiğine dikkat çekiyor. Konunun ayrıntıları Kriptokoin.com’da.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin Mucidi Fiyat Yorumuyla Şaşırttı: Sürdürülemez! 1

Dogecoin ortağından fiyat yorumu

Billy Markus, 2013 yılında DOGE’yi yaratan iki mühendisten biri. Billy Markus, şaka olarak çıkartılan DOGE’lerini kısa bir süre sonra satmıştı. Billy Markus bir süre Doge almamıştı ancak halen popüler meme coin camiasında etkili olmaya devam ediyordu. Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, Twitter’dan yaptığı son açıklamada  Dogecoin topluluğunu sürdürülemez olarak nitelendirdiği hype odaklanmamaya çağırdı. Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, popüler meme coin yatırımcılarına odaklarını fiyat spekülasyonundan uzaklaştırmalarını tavsiye ediyor. Billy Markus ayrıca yatırımcıların dikkatini uzun vadeli potansiyele sahip gelecek vaat eden projeler inşa etmeye ve geliştirmeye kaydırmaları gerektiğini iddia ediyor. Popüler meme coin DOGE rekor seviyesinden %80’den fazla düşmüş durumda. Markus’a göre DOGE hakkında bir “meme” yapmak bile topluluğa olumlu bir katkı olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin Mucidi Fiyat Yorumuyla Şaşırttı: Sürdürülemez! 2

En ünlü şaka kripto para birimi olan DOGE’nin arkasındaki iki yazılım mühendisinden biri olan Billy Markus, toksisitenin DOGE markasını olumsuz etkileyeceğini ve böylece benimsenmeye zarar vereceğini iddia ediyor. İnsanları çok “çılgın” ve “hak sahibi” olmadan yarattıkları ile eğlenmeye teşvik ediyor. 2013 yılında Litecoin çatalı Lucky Coin’in kaynak kodundan çıkarılan Dogecoin, 2021’de popülaritesini patlattı ve ana akım kabule ulaştı. Daha önce Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Elon Musk’ın Tesla’sı, müşterilerinin meme tokeni ile bir miktar ürün satın almasına izin verdi. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, yakın zamanda kripto para yatırımcılarını yakından ilgilendiren bir açıklamada bulunmuştu. Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Tesla ürünlerinin Doge ile alınabileceğini duyurmuştu.  Daha sonra Tesla online mağazasında bazı ürünlerin Dogecoin cinsi fiyatı da yer almaya başladı. Bu hamle Dogecoin fiyatları üzerinde önemli ölçüde artışa yol açmıştı. Çarşamba günü, Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, kriptoyu ana akım haline getirmedeki rolünden dolayı Dogecoin’i övdü.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap