Dogecoin milyoneri: 10 milyon dolar olana kadar satmayacağım

Dogecoin milyoneri: 10 milyon dolar olana kadar satmayacağım

Paylaş
Dogecoin milyoneri: 10 milyon dolar olana kadar satmayacağım

Bu boğa sezonunda yatırımcılarına büyük kâr marjları sağlayan Dogecoin, pazartesi günkü piyasa düşüşünden en çok etkilenen kripto paralardan oldu.

Portföyü 1 milyon dolardan 830 milyon dolara indi

Dogecoin’den çok ciddi kazanç sağlayan isimlerden olan Glauber Contessoto’nun kazandıklarının bir bölümü de bu yaşanan düşüşle beraber eridi ancak genç yatırımcı şu an için hiçbir endişeye kapılmadığını söyledi:

“Salı günü portföyüm 167 bin dolar erimişti. Şu anda 831 bin 538 dolar değerde. Sadece Dogecoin’im var. Pazartesi günü milyonerdim. Bu düşüşte Bitcoin ve Ethereum da geriye gitmeseydi, o zaman endişelenebilirdim.”

Portföyün değeri 2 milyon dolara kadar çıkmıştı

Dogecoin’i Wallstreetbets’te keşfeden ve Şubat ayında alım yapan 33 yaşındaki Brezilya kökenli ABD’li Contessoto, DOGE’u 4,5 sent fiyattan almıştı. Fenomen kripto para 73 sente kadar çıkınca, Contessoto’nun portföyünün değeri de 2 milyon dolar olmuştu. Yani, salı günü 167 bin dolar eriyen değer, aslında çok daha fazla geriye gitmişti.

“1 yıldan daha uzun tutacağım”

Video editörlüğü yapan ve tek odalı bir evde yaşamaya devam eden Contessoto, ilk başta 1 yıllığına yatırım yaptığını ancak şimdi Dogecoin yatırımını daha uzun tutacağını belirtti:

“Yatırımımı önceleri 1 senelik olarak düşünmüştüm. Sonunda milyoner olacağımı biliyordum. Kısa vadede ne olursa olsun benim için fark etmez. Çünkü önümüzdeki yıllarda da Dogecoin ‘hodl’ edeceğim. Bugün hiçbir şekilde endişeli değilim”

“10 milyon dolar olunca yüzde 10’unu satacağım”

Daha önce söylediği yüzde 10’luk satış fikrinin arkasında durduğunu belirten Contessoto, “İnsanlar kısa vadede tuzağa düşüyor. Yatırımlarını bekleyecek sabırları yok. Bu piyasadaki volatiliteyi mideniz kaldıramayacaksa, belki de kripto sizin için iyi değildir. Ben fikrimin arkasındayım. Portföyüm 10 milyon dolar değere ulaşınca yüzde 10’luk kısmını satacağım”

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap