Dogecoin kurucusu Markus, ne kadar DOGE’u olduğunu açıkladı

Dogecoin kurucusu Markus, ne kadar DOGE’u olduğunu açıkladı

Paylaş
Uzman Coin: Dogecoin kurucusu Markus, ne kadar DOGE’u olduğunu açıkladı

Dogecoin’in yaratıcılarından olan ancak yaşadığı maddi sıkıntılar sebebiyle 2015 yılında elindeki tüm DOGE’ları satarak kendisine ikinci el bir araba almak zorunda kalan Billy Markus, bir kez daha Twitter’dan kendisinin artık projede olmadığını belirtti.

Sadece bir topluluk üyesi olduğunu ve Dogecoin projesi adına konuşmadığını belirten Markus şu ifadeleri kullandı:

“Bir hatırlatma daha… Ben Dogecoin adına konuşmuyorum. Projede yokum. Sadece bir topluluk üyesiyim. Yaklaşık 220 bin DOGE tutuyorum. Bu evreni daha iyi hale getirmek isteyen kişileri her zaman savunacağım. Bunun tersini yapanların da cesaretini kıracağım. Ne istiyorusam onun hakkında konuşurum. Kripto para evreninde hiçkimseye borçlu değilim. İnsanlara bir titr verilmesinden nefret ediyorum. Toplulukların konulara katkı vermesini engelliyor ama bunun da ötesinde, gönüllülerin de daha ilgisiz çalışmasına sebep oluyor. Bunu 2014’ten beri söylüyorum. Yine de eğlenceli insanları severim”

Shiba’cılardan tepki alıyordu

Markus kripto para evreninde tanınan bir sima olduğu için Dogecoin’in rakibi olan Shiba Inu taraftarlarından da sürekli olarak tepki gören bir isim. Markus kısa süre önce de, Shiba Inu yatırımcılarından gelen mesajlar yüzünden iletişim adreslerini de siteden kaldırdığını açıklamıştı.

Şu anda 24 milyar piyasa değeri bulunan Dogecoin, 0.18 dolardan işlem görüyor. Tesla CEO’su Elon Musk’ın da projeye verdiği büyük destek biliniyor. Tesla son olarak Dogecoin ile satılacak bazı ürünler çıkaracağını açıklamıştı. Açıklamadan sonra fiyatta kısa süreli bir artış olsa da daha sonra yeniden düşüş olmuştu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap