Dogecoin fiyatı, SNL’deki Dogecoin şakalarının ortasında sert düştü

Dogecoin fiyatı, SNL’deki Dogecoin şakalarının ortasında sert düştü

Paylaş
Uzman Coin: Dogecoin fiyatı, SNL’deki Dogecoin şakalarının ortasında sert düştü

Tüm dünyada Dogecoin sahiplerinin merakla beklediği Saturday Night Live, Elon Musk’ın katılımıyla TSİ 6.30 itibari ile başladı. Yayının ilk dakikalarında henüz Dogecoin ilgili bir gelişme olmazken fiyat hızlı bir şekilde 0.70 dolar seviyesine yükseldi ancak bir Dogecoin şakasıyla beraber, yüzde 30’a yakın bir düşüşle 0.50 dolar görüldü.

Youtube’da anlık olarak 350 bin kişinin izlediği şov sırasında Elon Musk ile annesi arasındaki bir diyalogda Musk’ın annesi Maye Musk, “Anneler Günü hediyem için gerçekten heyecanlıyım. Umarım Dogecoin değildir.” dedi.

Uzun uzun Dogecoin ve kripto para anlatıldı

Şovun ilerleyen dakikalarında Dogecoin’den uzun uzun bahsedildi ancak bu fiyat artışı için yeterli olmadı. Musk, “Kripto para uzmanı” rolünde katıldığı skeçte kripto para biriminin ve Dogecoin’in ne olduğunu esprili bir dille anlattı. Kendisinden “Dogefather” olarak bahsedilmesini isteyen Musk, Dogecoin için “Geleceğin para birimi” tanımlamasını yaptı.

Robinhood’un sistemleri çöktü

Dogecoin düşüş yaşarken popüler alım-satım uygulaması Robinhood’un sistemleri de çöktü. TSİ 7.22’de Robinhood’dan “Kripto para alım satımıyla ilgili sorunlar yaşıyoruz. Mümkün olan en kısa sürede çözmek için çalışıyoruz.” açıklaması yapıldı. TSİ 07.45 itibari ile sorun hala çözülememişti.

Musk, geçtiğimiz hafta Saturday Night Live’a katılacağını “Dogecoin’in babası, 8 Mayıs’ta SNL” tweet’iyle duyurmuştu Bu tweet, Dogecoin’de önemli bir fiyat artışını da beraberinde getirdi. Bu fiyat artışının arkasında milyonlarca izleyicisi olan SNL’de Dogecoin’den bahsedilme beklentisi yatıyordu. Musk da bu beklentileri, yayından bir gün önce paylaştığı aşağıdaki tweet’le birlikte körükledi.

Öte yandan kripto para alanındaki en büyük yatırım şirketlerinden Digital Currency Group’un kurucusu Barry Silbert, dün paylaştığı bir tweet’inde Dogecoin’i short’layacaklarını ifade etmişti, yani Silbert, Dogecoin’in fiyatının düşeceğine oynayacaktı.

Dogecoin bu yıl çok ciddi bir fiyat artışı yaşadı. 0.50 dolarlık mevcut fiyata göre DOGE, son 6 ayda 180 kat yükseliş gösterdi. DOGE fiyatı, SNL şovu yayınlanmadan önce bir noktada 0.74 doları görmüştü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap