Dogecoin, eToro ile 20 milyon kullanıcıya açıldı

Dogecoin, eToro ile 20 milyon kullanıcıya açıldı

Paylaş
Uzman Coin: Dogecoin, eToro ile 20 milyon kullanıcıya açıldı

Dünya çapında 20 milyon kullanıcısı olan eToro, müşterilerden gelen talep doğrultusunda Dogecoin’i (DOGE) de platformuna ekledi. Bugün itibari ile DOGE alım satımları, Türkiye’ye erişime kapalı olan eToro üzerinde başlatıldı.

eToro’nun Dogecoin’i listelemiş olması, Japon köpek ırkı Shiba Inu temalı kripto paranın artan popülaritesinin bir sonucu. Dogecoin, Elon Musk başta olmak üzere birçok ünlü ismin sosyal medya paylaşımlarıyla beraber büyük ilgi gördü ve buna paralel olarak fiyat da adeta patlama yaşadı.

DOGE’un son günlerdeki yükselişi ise 8 Mayıs günü için oluşan beklentiden kaynaklanıyor. Tesla CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz hafta Twitter hesabından “Doge’un babası, 8 Mayıs’ta SNL’de” yazdı. Musk’ın kendisini “Dogecoin’in babası” olarak lanse ettiği biliniyor. SNL ise, ABD’nin en ünlü televizyon şovlarından biri olan Saturday Night Live’ın kısaltması… Dolayısıyla Musk’ın 8 Mayıs’taki bu programa katılacağını imâ ettiği düşünülüyor. Söz konusu programda Dogecoin’in konuşulacağına dair bir beklenti var.

Dogecoin, 2013 yılında Amerikalı Billy Markus ve Avustralyalı Jackson Palmer tarafından LTC’den çatallanarak oluşturulan açık kaynak bir kripto para.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap