Dogecoin Durmuyor: Emmy Ödüllü Ünlü İsim, DOGE’u Seçti!

Dogecoin Durmuyor: Emmy Ödüllü Ünlü İsim, DOGE’u Seçti!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin Durmuyor: Emmy Ödüllü Ünlü İsim, DOGE’u Seçti!

En büyük meme coin ve meme coin’lerin atası olan Dogecoin (DOGE), geçtiğimiz yıl boyunca bir dizi gelecek vaat eden projenin önünü açtı. Bir şaka olarak başlasa da meme coin, muadilleri yanında öne çıkıyor gibi görünüyor. Ünlü pek çok insanın desteğini toplayan DOGE, en son iki kez Emmy ödülü kazanmış yapımcı TJ Allard’ın dikkatini çekmiş gibi görünüyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Dogecoin, ünlü yapımcının ilgisini çekti

Tesla’nın CEO’su Elon Musk’tan Amerikalı rapçi Snoop Dogg’a kadar birçok kişi Dogecoin’i benimsedi. En son TJ Allard, DOGE vagonuna atlamaya çalışırken görüldü. OpenHouse NYC, The Secret o Skinwalker Ranch ve 1st Look isimli projeleriyle öne çıkan TJ Allard, DOGE’un kurucu ortağının “Dogecoin” yazan tweet’ine yanıt verdi. Allard, “Birisi Dogecoin mi dedi?” ifadelerini kullandı.

Bu sırada DOGE’un kurucu ortağı Billy Markus, bir dizi tweet’te topluluğu, odaklarını fiyattan ve kripto projelerine yönelik heyecandan değiştirmeye çağırdı. Bunun yerine, sürdürülebilir bir şey formüle etmelerini istedi. Markus, bu isteğini aşağıdaki tweet/meme yardımıyla anlatmaya çalıştı:

DOGE’un fiyatı durgunlaştı

Topluluktaki birkaç kişi Markus ile hemfikir olsa da, bazıları Dogecoin’in 1 dolara ulaşamamasına dikkat çekti. DOGE, 2013’ten beri piyasada. Başlangıçta, kripto para, sadece bir meme’den doğduğu için ivme toplayamadı. Ancak Dogecoin birçok kişinin dikkatini çekmeyi başardı. Z jenerasyonu, meme coin’ine büyük ilgi gösterdi ve hatta onu TikTok’ta trend haline getirdi. Musk, Tesla’da bir ödeme seçeneği olarak DOGE’u ekleyerek coin’e destek sergiledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin Durmuyor: Emmy Ödüllü Ünlü İsim, DOGE’u Seçti! 1

Tüm bunlar insanları kripto dünyasına çekerken, kripto paranın fiyatı 8 Mayıs 2021’de gördüğü tüm zamanların en yüksek seviyesinden bir hayli düşük seviyeye indi. Meme coin, 0.73 dolarlık rekor seviyesinin yüzde 80.8 kadar altında, 0.14 dolardan işlem görüyor. 18.6 milyar dolarlık piyasa değeri ile on birinci sırada yer alan meme coin, son zamanlarda genel piyasanın da erimesi gibi sebeplerle geçtiğimiz ay boyunca yüzde 17’lik bir değer kaybı yaşadı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap