DOGE ve 3 Coin Risk Altında: Derin Düzeltme Bekleniyor!

DOGE ve 3 Coin Risk Altında: Derin Düzeltme Bekleniyor!

Paylaş
BTC Piyasası: DOGE ve 3 Coin Risk Altında: Derin Düzeltme Bekleniyor!

Kripto analisti Ibrahim Ajibade, Render Token’in daha fazla düşüş için ayarlandığını söylüyor. Analist Valdrin Tahiri’ye nazaran Solana, 115 gündür yerinde duran yükselen dayanak çizgisinin altına düşme sürecinde. Bir öbür analist Gamza Khanzadaev, Dogecoin’in (DOGE), risk altında olduğunu belirtiyor. Analist Eli Dambel, MATIC’in kritik takviye düzeyinden dönüp dönmeyeceğini pahalandırıyor.

Render Token daha fazla fiyat düşüşü için mi ayarlandı?

Altcoin fiyatı 22 Nisan’da 1,63 doların altına düştü. O vakitten bu yana %12 artış gösterdi. Lakin toparlanmaya karşın, on-chain bilgiler, olayların yakın bir düşüş eğilimine girdiğini gösteren çok sayıda kırmızı sinyal gösteriyor. Render, 22-25 Nisan ortasındaki son fiyat sıçramasına karşın büyük yatırımcıların dikkatini çekmekte zorlandı. Günlük çekişin de düşüşe geçmesiyle birlikte, RNDR büyük bir fiyat geri çekilmesinin eşiğinde mi?

IntoTheBlock’un Başa Baş Fiyat dağılımı bilgilerine nazaran, Render ayıları muhtemelen 1,58 dolara kadar bir küçülmeye zorlayacak. Şu anda, 65 milyon RNDR satın alan 1.860 adresin 1,65 dolar başa baş bölgesinde bir ölçü takviye sunması bekleniyor. Bu takviye beklendiği üzere katlanırsa, Render fiyatı muhtemelen 1,58 dolara gerileyecektir. Lakin bu dayanak düzeyinde, 25 milyon RNDR tutan 1.300 başabaş adresinden gelen yükseliş baskısının daha fazla düşüşü engellemesi mümkün.

BTC Piyasası: DOGE ve 3 Coin Risk Altında: Derin Düzeltme Bekleniyor! 1RNDR Break-Even fiyat dağılım dataları. Nisan 2023 / Kaynak: IntoTheBlock

Yine de, RNDR 1,90 doların üzerine çıkarsa, boğaların bu karamsar anlatıyı bozması mümkün. Lakin üstte belirtildiği üzere, bu fiyat aralığında 65 milyon token tutan 1.860 adresin bir ölçü direnç göstermesi olası. Fakat bu direnç düzeyi tutunamazsa, boğalar 2 dolara hakikat bir yükseliş bekleyebilir.

Solana fiyatı bu seviyeyi kaybederse düşmesi mümkün

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere SOL, yılın başından bu yana yükselen bir dayanak çizgisi boyunca arttı. Bu çizgi 20 Şubat’ta 27,12 dolar ile yılın en yüksek düzeyine ulaşırken, fiyat şu anda çizgiyi aşağı yanlışsız kırma sürecinde. Sınır 115 gündür yerinde olduğundan, sınırın kırılması evvelki üst istikametli hareketin tamamlandığı ve bir düzeltmenin başladığı manasına gelecektir.

BTC Piyasası: DOGE ve 3 Coin Risk Altında: Derin Düzeltme Bekleniyor! 2SOL günlük grafik / Kaynak: TradingView

SOL, RSI 50’nin altına düşerek (kırmızı simge) düşüş eğilimine işaret ediyor. Bu da düşüşün devamını destekliyor. Aşağı istikametli hareket devam ederse, en yakın dayanak ortalama 17 dolarda olacaktır.

Solana için düzeltme yeni mi başladı?

Kısa vadeli altı saatlik vakit dilimindeki teknik tahlil, aşağı istikametli hareketin devamını destekliyor. Ayrıyeten, düşüş eğilimli bir Solana fiyat kestirimi veriyor. Dalga sayımı, durumun bu türlü olmasının ana nedeni. Mart ve Nisan aylarındaki hareket (vurgulanan) A-B-C düzeltici yapısına (siyah) benziyor. Hareket üst yanlışsız olduğundan, Elliott Wave teorisi baskın trendin muhtemelen aşağı hakikat olduğunu belirtiyor.

Dolayısıyla, yılın en yüksek düzeyinden bu yana yaşanan düşüş bir diğer büyük A-B-C (beyaz) düzeltici yapı olabilir. A:C dalgalarına 1:1 oranı vermek 15 dolarlık bir düşüşe yol açacaktır. Bu, daha evvel belirtilen yatay dayanak alanının altında olsa da, 0,618 Fib geri çekilme takviye düzeyi (kırmızı) ile çakışıyor. Fibonacci geri çekilme düzeyleri, bir istikamette değerli bir fiyat değişikliğinden sonra, fiyatın orjinal istikametinde devam etmeden evvel evvelki bir fiyat düzeyini geri çekeceği yahut tekrar ziyaret edeceği unsuruna nazaran çalışır. Münasebetiyle, bölgenin taban olarak hareket etmesi mümkün.

BTC Piyasası: DOGE ve 3 Coin Risk Altında: Derin Düzeltme Bekleniyor! 3SOL altı saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Bu düşüş varsayımına karşın, SOL’un 26 doların üzerine çıkması, trendin hala yükselişte olduğu manasına gelecektir. Bu durumda, Solana fiyatının en az 32 dolara gerçek artmaya devam etmesi mümkün.

Fiyat bu düzeye düşerse 37 milyar DOGE risk altında!

101.270’den fazla Dogecoin adresi, DOGE fiyatının token başına 0,745 dolar düzeyine düşmesi halinde konumlarını kaybetme riski altında. Kripto istihbarat portalı IntoTheBlock’un bilgileri bu durumu yansıtıyor. Bilgilere nazaran, 0,745 ile 0,786 dolar ortasında 37,2 milyardan fazla DOGE satın alındı. Bu da mevcut DOGE fiyatı olan 0,79 doların yakınındaki kümelerin en büyüğü oldu. Dahası, datalara nazaran, bu sayı şu anda kârda olan tüm DOGE alımlarının neredeyse yarısın oluşturuyor. Öteki bir tabirle, 74,38 milyar DOGE’yi temsil ediyor.

BTC Piyasası: DOGE ve 3 Coin Risk Altında: Derin Düzeltme Bekleniyor! 4Kaynak: IntoTheBlock

Geçtiğimiz Çarşamba günü DOGE başına 0,941 dolardan başlayan düşüşün ortasında yaklaşık 40 milyar Dogecoin sular altında kaldı. Bu hacim 594.000’den fazla adrese yayıldı. DOGE, bu düşüş dalgasında o vakitten beri yaklaşık %13 kıymet kaybetti. Elon Musk’ın SpaceX’ten Starship muhteşem ağır roketinin patlaması, token’ın fiyat hareketine özel bir drama ekledi.

Bununla birlikte, şu anda DOGE hala ziyan eden bir kriptodan çok kar eden bir kripto. Hasebiyle, DOGE’de karda olan adreslerin hissesi %53,72. Bu da toplam sayının 2,41 milyon adresi manasına geliyor. Üstte belirtildiği üzere, şu anda kârda olan kripto paraların yarısından fazlasının kırmızıya dönebileceği göz önüne alındığında, bu oran açıkça kırılgan.

MATIC, kritik dayanak düzeyinden pivot yapacak mı?

Polygon, günlük grafikte düşük diplerle arka arda üçüncü bir kırmızı mum oluşturan bir düşüş trendinde. Kısa ve uzun vadede düşüş eğilimi gösteren 50 günlük ve 200 günlük Kolay Hareketli Ortalamalarının (SMA) altına düştü. MATIC 19 Nisan’da düşüş trendine girerek 50 günlük SMA’nın altında kapanan uzun kırmızı bir mum oluşturdu.

Ayrıca, İzafî Güç Endeksi (RSI) 31,91. Dahası, 30’luk çok satım bölgesine iniyor. Bu, varlığın fiyatının ayıların denetiminde olduğu manasına gelir. Bununla birlikte, MATIC daha evvel 1 Ocak 2023’te bir pivot noktası olarak hareket eden 0,9321 dolar dayanak düzeyine yaklaşıyor. MATIC’in RSI’ı bu düzeye dokunduğunda çok satım bölgesine geçecek ve boğaları tekrar toparlanmaya zorlayacak. Altcoin çok alım bölgesine girdiğinde bir fiyat artışı mümkün. Bir sonraki dayanak düzeyi 0,7472 dolar. Direnç düzeyleri ise 1,026 dolar ve 1,1914 dolar. Ayrıyeten, 1 dolar fiyat düzeyi ruhsal bir direnç noktası haline geldi.

BTC Piyasası: DOGE ve 3 Coin Risk Altında: Derin Düzeltme Bekleniyor! 5MATIC grafikte taban kaybediyor / Kaynak: Tradingview

MATIC aylık grafikte yükselen bir üçgen formasyonu oluşturdu. Bu formasyondan bir sonraki kırılma fiyat hareketi için hayati değer taşıyacaktır. Nisan ayında geri çekilmeden evvel Şubat ve Mart 2023’te üst tarafta süreç gördü. Boğalar toparlanırsa üçgenin üst tarafına dönüş mümkün. Ayrıyeten, Aylık RSI bedeli nötr bölgede 53,60. Fakat Nisan ayındaki düşüş eğilimini yansıtacak halde aşağı taraflı hareket ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap