DOGE, SOL, LTC ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Düzeyleri

DOGE, SOL, LTC ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Düzeyleri

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, SOL, LTC ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Düzeyleri

Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a nazaran, ABD Dolar Endeksi’ndeki zayıflık yakın vadede Bitcoin ve altcoin’ler için uyguna işaret. Bitcoin ve DOGE dahil altcoin’ler pay senedi piyasalarını takip edecek mi? Analist, öğrenmek için birinci 8 kripto paranın grafiklerini tahlil ediyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Bitcoin son birkaç gündür 31.000 dolar düzeyinin üzerine çıkmakta ve bu seviyeyi korumakta zorlanıyor. Lakin, Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere Standard Chartered, bu yıl ve gelecek yıl için bir yükseliş tablosu çizdi. Banka yayınladığı bir raporda Bitcoin’in bu yıl 50.000 dolara ulaşabileceğini ve gelecek yılın sonuna kadar 120.000 dolara kadar yükselebileceğini belirtti. Bu ortada büyük yatırımcılar, boğa eğiliminde. Sakin Bitcoin fiyatlarından en uygun formda faydalanıyorlar. Davranışsal tahlil platformu Santiment, 10 ila 10.000 Bitcoin tutan köpekbalıkları ve balinaların Haziran ortasından bu yana istiflerini 71.000 Bitcoin artırdığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, SOL, LTC ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Düzeyleri 1Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Uzun vadede yükseliş eğilimi görülürken, kısa vadede makroekonomik göstergeler ehemmiyet taşıyor. Amerika Birleşik Devletleri pay senedi piyasası muhtemelen ikinci çeyrek çıkarlarından ve 12 Temmuz’da açıklanacak olan enflasyon datalarından etkilenecek. Bu durum muhtemelen risk alma ya da riskten kaçma eğilimine yer hazırlayacak.

BTC, ETH, BNB ve XRP analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin 7 Temmuz’da 20 günlük EMA’dan (29.886 dolar) sıçradı. Fakat 10 Temmuz’da seviyeyi tekrar test etmek için geri döndü. Bir takviye düzeyinin kısa mühlet içinde tekrar tekrar test etmesi, onu zayıflatma eğiliminde.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, SOL, LTC ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Düzeyleri 2

Boğalar düşüşü önlemek istiyorsa, fiyatı 31.000 ila 31.500 dolar ortasındaki genel direnç bölgesine itmek zorunda kalacaklar. Bu bölgenin güçlü satışları çekmesi olası. Fakat boğalar bu mahzuru aşarsa, BTC’nin 40.000 dolardan bir sonraki ana dirence yükselmesi mümkün. Bilakis, fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, birkaç kısa vadeli boğayı kar rezervasyonu yapmaya teşvik edebilir. BTC’nin daha sonra 50 günlük SMA’ya (28.170 dolar) kadar inmesi mümkün. Böylesine derin bir düzeltme, BTC’nin bir mühlet daha 24.800 ila 31.500 dolar ortasında sıkışıp kalacağını gösterecektir.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Boğalar 50 günlük SMA’yı (1.841 dolar) müdafaaya çalışıyor. Lakin Ether’i 20 günlük EMA’nın (1.871 dolar) üzerine çıkarmak için çaba ediyorlar. Bu da ayıların avantajlarından vazgeçmek istemediklerini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, SOL, LTC ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Düzeyleri 3

Her iki hareketli ortalama da düzleşti ve RSI orta noktaya yakın. Bu da arz ve talep ortasında bir istikrar sinyali veriyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, ETH’nin 2.000 dolarlık genel dirence yükselmesi mümkün. Alternatif olarak, fiyat 50 günlük SMA’nın altına düşerse, ayılar fiyatı 1.700 dolara çekmeye çalışacaktır. Bu düzeyin bir dayanak olarak hareket etmesi mümkün. Lakin yol verirlere, ETH’nin düşüşünü 1.626 dolarlık hayati dayanağa kadar uzatmaları olası.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

Boğalar 230dolar’daki dayanağı muvaffakiyetle korudu. Ayrıyeten, 10 Temmuz’da BNB’yi 20 günlük EMA’nın (241dolar) üzerine çıkardı. Bu, daha düşük düzeylerde sağlam bir alım olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, SOL, LTC ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Düzeyleri 4

Boğaların fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutması, satış baskısının azaldığını gösterecektir. BNB’nin daha sonra 257 ila 265 dolar ortasındaki genel direnç bölgesine yükselmeye çalışması mümkün. Ayılar büyük ihtimalle bölgeyi şiddetle koruyacak. Fiyat genel dirençten aşağı dönerse, BNB’nin bir mühlet daha 265 ila 220 dolar ortasında salınmaya devam edebileceğini gösterecektir. Ayılar, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başladığını göstermek için fiyatı 220 doların altına düşürmek ve sürdürmek zorunda kalacak.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP, 20 günlük EMA’nın (0,48 dolar) altında sabitlenmiş durumda. Bu da ayıların her toparlanma teşebbüsünde satış yaptığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, SOL, LTC ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Düzeyleri 5

20 günlük EMA aşağı eğimli ve RSI negatif bölgede. Bu da ayıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Satıcılar fiyatı 0,45 dolar takviyesinin altına çekerek durumlarını güçlendirmeye çalışacak. Şayet başarılı olurlarsa, XRP düzeltmeyi bir sonraki takviye olan 0,41 dolara kadar derinleştirebilir. Boğalar düşüşü engellemek istiyorsa, hareketli ortalamaların üzerindeki fiyatı süratle itmeleri ve sürdürmeleri gerekecek. Bunun, muhtemel bir rahatlama rallisi için kapıları 0,53 dolara ve akabinde 0,58 dolara açması mümkün

ADA, DOGE, SOL ve LTC analizi

Cardano (ADA) fiyat analizi

Alıcılar Cardano’yu 8 Temmuz’da 20 günlük EMA’nın (0,29 dolar) üzerine çıkardılar. Fakat daha yüksek düzeyleri sürdüremediler. Ayılar, 9 Temmuz’da fiyatı 20 günlük EMA’nın altına geri çekti.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, SOL, LTC ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Düzeyleri 6

Boğalar, yükselen üçgen formasyonunu sağlam tutmak istiyorlarsa yükseliş trendi çizgisini korumak zorunda kalacaklar. Fiyat bu düzeyden toparlanırsa, boğalar ADA’yı tekrar 0,30 dolar direncinin üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu başarırlarsa, ADA’nın 0,35 dolar ve akabinde 0,39 dolara gerçek yeni bir yükseliş hareketi başlatması mümkün. Bunun yerine, fiyat yükseliş trendi çizgisinin altına düşerse, boğa formasyonu geçersiz olacak. Bu da ADA’yı 0,26 dolara düşürecektir. Ayrıyeten bir mühlet daha 0,24 dolar ile 0,30dolar ortasında bir konsolidasyona işaret edecektir.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Alıcılar Dogecoin’i 20 günlük EMA’nın (0,07 dolar) üzerine çıkarmakta zorlanıyor. Bu da ayıların seviyeyi şiddetle savunduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, SOL, LTC ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Düzeyleri 7

Ayılar, fiyatı 0,06 dolarlık güçlü dayanağa düşürmeye çalışacak. Bu düzeyin alıcıları çekmesi olası. Fiyat bu düzeyden güçlü bir formda toparlanırsa, DOGE’nin 0,06 ila 0,07 dolar ortasındaki aralığa bağlı hareketini birkaç gün daha uzatabileceğine işaret edecektir. Bir sonraki trend hareketinin, alıcılar fiyatı 0,07 doların üzerine çıkardıktan ya da ayılar DOGE’yi 0,06 doların altına düşürdükten sonra başlaması bekleniyor. O vakte kadar, rastgele ve değişken fiyat hareketinin devam etmesi beklenen.

Solana (SOL) fiyat analizi

Solana’nın 22 dolarlık ani dirençten aşağı dönmesi, ayıların küçük rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, SOL, LTC ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Düzeyleri 8

SOL’un, göz önünde bulundurulması gereken kıymetli bir dayanak olan 20 günlük EMA’ya (19,15 dolar) yanlışsız düzeltme yapması mümkün. Fiyat bu düzeyden toparlanırsa, boğalar tekrar 22 dolarlık genel manisi aşmaya çalışacaktır. Şayet başarırlarsa, SOL bir yükseliş baş ve omuz modelini tamamlayacaktır. SOL’un daha sonra 27,12 dolara gerçek bir ralli başlatması mümkün. Bilakis, fiyat düşmeye devam eder ve 50 günlük SMA’nın (18,44 dolar) altına düşerse, birkaç agresif boğa tuzağa düşebilir. Bunun da long tasfiyesine yol açarak SOL’u 15,28 dolar civarına çekmesi mümkün.

Litecoin (LTC) fiyat analizi

Alıcılar LTC düzeltmesini 20 günlük EMA’da (95 dolar) durdurmaya çalıştı. Fakat ayıların öbür planları vardı. Satıcılar 10 Temmuz’da fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekti.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, SOL, LTC ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Düzeyleri 9

Boğalar, günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü üzere fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bunu yaparlarsa, LTC’nin 100 dolar ruhsal düzeyine yükselmesi muhtemel. Bu direncin üzerinde bir kırılma, 106 dolara ve akabinde 115 dolara gerçek daha güçlü bir toparlanma başlatabilir. Aksine, fiyat mevcut düzeyden aşağı dönerse, ayıların avantajlarını bırakmaya istekli olmadıklarını gösterecektir. LTC’nin daha sonra 50 günlük SMA’ya (89 dolar) ve akabinde 81 dolara inmesi olası.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap