DOGE, MATIC, SOL ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Stratejileri!

DOGE, MATIC, SOL ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Stratejileri!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, SOL ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Stratejileri!

Bitcoin ve DOGE dahil belli altcoinler, ayıların şimdi pes etmediğinin bir işareti olarak daha yüksek düzeylerde satışlarla müsabakaya devam ediyor. BTC ve bu altcoinlerin kendi direnç düzeylerinin üzerine çıkıp yükselişe devam etmeleri mümkün mü? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bunu öğrenmek için birinci 10 kriptonun grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para piyasası 26 Nisan’da büyük ölçülerde Bitcoin’in piyasaya sürüldüğü söylentileri üzerine keskin bir dalgalanmaya şahit oldu. BTC, feshedilen kripto para borsası Mt. Gox ve ABD hükümetiyle temaslı cüzdanlardan hareket halindeydi. Küçük bir olumlu gelişme ise Bitcoin ve makul altcoinlerin kendi dayanak düzeylerini müdafaası oldu.

Bitcoin’in 2023’teki keskin rallisinin akabinde, kimi traderlar kar rezervasyonu yapmayı planlıyor üzere. Coinglass, Binance’de tutulan Bitcoin bakiyesinin son 30 gün içinde 50.000 Bitcoin arttığını bildirdi. Bu durum kısa vadeli baskıyı artırdı. Bununla birlikte, artış borsalar ortasında birebir olmadığı için boğalar teselli bulabilir. Coinglass, borsalar genelinde Bitcoin bakiyesindeki toplam artışın 14.000 Bitcoin olduğunu söyledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, SOL ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Stratejileri! 1Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Piyasa için bir sonraki değerli olay muhtemelen Fed’in 2 ve 3 Mayıs’taki toplantısı olacak. FedWatch Tool, toplantıda %90 olasılıkla 25 baz puanlık bir faiz artışı öngörüyor. Birçok analist, bunun yılın ilerleyen devirlerinde yapılacak bir pivottan evvelki son faiz artışı olmasını bekliyor.

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC): Boğalar ve ayılar ortasında kararsızlık var

Bitcoin 26 Nisan’da uzun bacaklı bir doji mum çubuğu formasyonu oluşturdu. Böylelikle, boğalar ve ayılar ortasında bir sonraki taraf hareketi konusunda kararsızlığa işaret etti. Bu belirsizlik 27 Nisan’da 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (28.619 dolar) üzerinde bir kapanışla üst tarafta çözüldü.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, SOL ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Stratejileri! 2

Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışıyor. Boğalar ise seviyeyi takviyeye çevirmeye çalışacak. Alıcılar başarılı olursa, BTC 31.000 ila 32.400 dolar ortasındaki genel direnç bölgesine meydan okumaya çalışacak. Bu bölgenin boğalar ve ayılar ortasında güçlü bir savaşa sahne olması beklenen. Bu varsayımın bilakis, fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, hassaslığın negatife döndüğünü ve traderların rallilerde satış yaptığını gösterecek. BTC’nin daha sonra 50 günlük kolay hareketli ortalamadaki (27.657 dolar) güçlü dayanağı yine test etmesi mümkün. Bu düzeyin altında bir kırılma ve kapanışın, 25.250 dolara düşüş için kapıları açması mümkün.

Ethereum (ETH): Ayılar toparlanmayı durdurmaya çalışıyor

Boğalar ETH’yi tekmeledi. Böylelikle ETH, 26 ve 27 Nisan’da 20 günlük EMA’nın (1.905 dolar) üzerine çıktı. Lakin ruhsal düzey olan 2.000 dolara ulaşamadı. Bu da ayıların 2.000 doların altındaki toparlanmayı durdurmaya çalıştığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, SOL ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Stratejileri! 3

20 günlük EMA düzleşti ve RSI orta noktaya yakın. Bu da arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. Bu durum, birkaç gün boyunca 2.000 dolar ile 1.785 dolar ortasında bir aralıkta hareket edilebileceğine işaret ediyor. Bu gerçekleşirse, olumlu bir işaret olacaktır. Zira boğaların karlarını ayırmak için tez etmediklerini gösterecek. Bu da potansiyel bir rallinin 2.200 dolara çıkma ihtimalini artıracak. Bu olumlu görüş, fiyatın düşmesi ve 1.785 doların altına inmesi halinde geçersiz olacak. ETH’nin daha sonra %61,8 Fibonacci geri çekilme düzeyi olan 1.663 dolara düşmesi mümkün.

Binance Coin (BNB): Boğalar yüksek düzeyleri koruyamadı

Boğalar BNB’yi destekledi ve 26 Nisan’da 338 dolarlık genel direncin üzerine çıkardı. Lakin günün mum çubuğundaki uzun fitilden görüldüğü üzere daha yüksek düzeyleri koruyamadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, SOL ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Stratejileri! 4

Boğalar 27 Nisan’da tekrar 338 dolardaki mahzuru aşmaya çalıştı. Lakin ayılar kımıldamadı. Satışlar 28 Nisan’da ivme kazandı ve ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın (321 dolar) altına çekmeye çalışıyor. Şayet başarılı olurlarsa, BNB’nin 300 dolara ve sonrasında 280 dolara kadar düşmesi mümkün. Bunun yerine, fiyat mevcut düzeyden toparlanırsa, boğaların pes etmediğini ve düşüşlerde alım yaptığını gösterecek. Boğaların 400 dolara yanlışsız yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını işaret etmek için 350 dolarlık pürüzü aşması gerekecek.

Ripple (XRP): Boğalar, bu seviyeyi şiddetle koruyor

XRP’nin 26 Nisan’da 0,43 dolarlık dayanaktan sıçraması, boğaların bu seviyeyi şiddetle koruduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, SOL ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Stratejileri! 5

Fiyat, ayıların yakın vadede savunması için değerli bir düzey olan 20 günlük EMA’ya (0,48 dolar) ulaştı. Fiyat bu düzeyden aşağı dönerse, satıcılar yeniden fiyatı 0,43 doların altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, XRP’nin 0,36 dolara kadar düşmesi mümkün. Bilakis, alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, XRP’nin direnç çizgisine ulaşması mümkün. Bu düzeyin üzerinde bir kırılma ve kapanış, kısa vadeli düzeltici basamağın sona erdiğini gösterecek. XRP daha sonra 0,54 dolara ve akabinde 0,58 dolara yükselmeye çalışacak.

Cardano (ADA): Alıcılar toparlanma başlatmaya çalışıyor

Cardano 25 ve 26 Nisan’da 50 günlük SMA’dan (0,38 dolar) toparlanması, alıcıların bu takviyeden bir toparlanma başlatmaya çalıştığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, SOL ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Stratejileri! 6

ADA, ayıların toparlanmayı durdurmaya çalıştığı aksi baş ve omuz formasyonunun boyun çizgisine ulaştı. Şayet alıcılar satıcıları alt eder ve fiyatı boyun çizgisinin üzerinde tutarsa, parite 0,46 dolara yükselecek. Bilakis, fiyat boyun çizgisinden aşağı dönerse, ayıların bilakis dönüş modelinin oluşmasını engellemeye çalıştığını gösterecek. Satıcılar daha sonra fiyatı 50 günlük SMA’nın altına düşürmek için bir teşebbüste daha bulunacak. Şayet bunu başarırlarsa, ADA’nın 0,34 dolara kadar düşmesi mümkün.

DOGE, MATIC, SOL, DOT ve LTC analizi

Dogecoin (DOGE):Alıcılar düşüşü satın aldı

Ayılar DOGE’yi dayanağın altında 26 Nisan’da 0,08 dolara kadar çekti. Fakat bu düşüşün üzerine bir şey inşa edemedi. Alıcılar düşüşü satın aldı. Böylelikle 27 Nisan’da DOGE fiyatını tekrar 50 günlük SMA’nın (0,08 dolar) üzerine çıkardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, SOL ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Stratejileri! 7

Dikkat edilmesi gereken bir sonraki direnç 20 günlük EMA (0,08 dolar). Akabinde düşüş trendi çizgisi. Alıcıların, 0,10 ila 0,11 dolarlık direnç bölgesine muhtemel bir rallinin yolunu açmak için fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarması gerekecek. Bu ortada, ayıların öteki planları olması olası. DOGE fiyatını 0,08 dolar civarındaki dayanağın altına çekmeye çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, DOGE 0,07 dolar civarındaki hayati takviyeye kayabilir. Boğaların bu seviyeyi tüm güçleriyle müdafaaları beklenen.

Polygon (MATIC): Ayılar şimdi pes etmedi

MATIC 25 ve 26 Nisan mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların 0,94 dolarlık dayanağı şiddetle savunduğunu, lakin ayıların şimdi pes etmediğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, SOL ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Stratejileri! 8

Düşen 20 günlük EMA (1,05 dolar) ve negatif bölgedeki RSI ayıların üstünlüğüne işaret ediyor. Satıcılar, 20 günlük EMA ile direnç çizgisi ortasındaki bölgede toparlanmayı durdurmaya çalışacak. Fiyat direnç çizgisinden aşağı dönerse, 0,94 doların altına inildiğinde tamamlanacak olan potansiyel bir alçalan üçgen formasyonunun oluşumuna işaret edecektir. Bu takviye kırılırsa, MATIC 0,69 dolara kadar düşme riski taşır.

Solana (SOL): Boğalar meçhullüğü kendi lehlerine çözmeye çalışıyor

Solana 26 Nisan’da dar aralıktaki süreçlerden çıkmaya çalıştı. Fakat başarısız oldu. Boğalar 28 Nisan’da tekrar meçhullüğü kendi lehlerine çözmeye çalışıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, SOL ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Stratejileri! 9

Eğer fiyat 23,18 dolarlık ani direncin üzerine çıkarsa, bu durum boğaların arzı emdiğine işaret edecek. SOL daha sonra boğaların üstesinden gelmesi gereken kilit düzey olan 27,12 dolarlık sert genel dirence yanlışsız bir ralli yapmaya çalışacak. Bunu yaparlarsa, SOL‘un yeni bir yükseliş hareketi başlatması ve 39 dolara yükselmesi mümkün. Ayılar ralliyi engellemek istiyorsa, fiyatı süratle 18,70 dolar dayanağının altına çekmeleri gerekecek. Bunun da SOL’u bir sonraki dayanak olan 15,28 dolara düşürmesi mümkün.

Polkadot (DOT): Daha düşük düzeylerden alıcı buluyor

Ayılar 26 Nisan’da hareketli ortalamaları muvaffakiyetle savundu. Fakat 5,70 dolarlık dayanağın altına düşüşü sürdüremedi. Bu da Polkadot’un daha düşük düzeylerden alıcı bulduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, SOL ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Stratejileri! 10

DOT bir müddet 5,70 dolar ile 50 günlük SMA (6,20 dolar) ortasında salınabilir. Konsolidasyon aşağı tarafta çözülürse, satışların ağırlaşması ve DOT’un 5,15 dolara düşmesi mümkün. Bu düzeyin alıcıları çekmesi mümkün. Alternatif olarak, alıcılar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarırsa, boğaların geri dönüşte olduğunu gösterecektir. DOT evvel 7 dolara tırmanabilir ve bu direnç ölçeklenirse, ralli 7.90 dolara kadar uzayabilir.

Litecoin (LTC): Boğalar ve ayılar tam denetimi alamadı

Litecoin, boğaların ve ayıların tam denetim sağlamaya çalıştığını, lakin başarısız olduğunu gösteren 26 Nisan’da son derece dalgalı bir güne şahit oldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, SOL ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Stratejileri! 11

Genellikle, büyük dalgalanma günlerini birkaç günlük bir aralık daralması takip eder. Düz hareketli ortalamalar ve orta noktanın çabucak altındaki RSI, yakın vadede menzile bağlı bir hareket olduğunu gösteriyor. LTC’nin bir mühlet 85 dolar ile 96 dolar ortasında git gel yapması beklenen. 96 doların üzerinde ya da 85 doların altında bir kırılma, trend hareketinin bir sonraki ayağını başlatacaktır. Ayılar fiyatı 85 doların altına düşürürse, LTC’nin 75 dolara kadar düşmesi mümkün. Öte yandan, 96 doların üzerindeki bir rallinin, 106 dolara muhtemel bir ralli için kapıları açması mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap