DOGE, BTC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Aktüel Varsayımlar Çıktı!

DOGE, BTC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Aktüel Varsayımlar Çıktı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, BTC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Aktüel Varsayımlar Çıktı!

Kripto para piyasasındaki keskin geri çekilme, ayıların henüz teslim olmadığını ve yatırımcıların her yükselişin zirvesinde kar almaya devam ettiğini gösteriyor. DOGE, SOL ve AVAX, bu dirençleri defalarca test etmelerine rağmen satıcıların elinden uzaklaşamadı. Piyasa genelinden gelişmelerle başlayalım. BTC, ETH ve LUNA gibi popüler coin/token’lerin analizleri sonraki duraklarımız olacak.

Milyonluk BTC Coinbase’den ayrıldı

Bitcoin (BTC) son birkaç gündür dalgalı seyrediyor ancak uzun vadeli yatırımcılar satın almak için mevcut zayıflığı değerlendiriyor. Whale Alert ve CryptoQuant’a göre, yaklaşık 30.000 BTC Coinbase’den ayrıldı ve bilinmeyen bir cüzdana yatırıldı. Bunun şirket içi bir işlem olmadığı, gerçek bir satın alma işlemi olduğu tahmin ediliyor. Yatırımcılar uzun vadede yükseliş eğiliminde olsalar da, kısa vadeli tablo şüpheli olmaya devam ediyor. Stack Funds, son haftalık araştırma raporunda, enflasyondaki artış ve Ukrayna’daki çatışmaya ilişkin netliğin olmaması nedeniyle kısa vadede “ yan yönlü ticaret ve muhtemelen potansiyel bir düşüş beklediklerini” söyledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, BTC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Aktüel Varsayımlar Çıktı! 1

Bitcoin dalgalı bir seyir izlese de, yatırımcılar riskli varlıklardan kaçındıkları ve güvenli limanların korunmasını istedikleri için altın destekli kripto paraları 2022’de güçlü bir performans sergiledi. Bu, altın destekli kripto para birimlerinin piyasa değerini 1 milyar doların üzerine çıkardı. Bitcoin ve altcoin piyasası toparlanmayı sürdürebilir mi yoksa ayılar üstün mü olacak? Cevaplamak için analist Rakesh Upadhyay’ın teknik analizleriyle devam edelim.

BTC, ETH, BNB, XRP ve DOGE analizleri

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, 9 Mart’ta hareketli ortalamaların üzerine çıktı, ancak 10 Mart’taki ralliden elde ettiği kazanımları hızla iade etti. Boğalar, 11 Mart’ta tekrar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çekmeye çalışıyor. Bu, boğaların düşüşlerde alım yaparken, ayıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, BTC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Aktüel Varsayımlar Çıktı! 2

Her iki hareketli ortalama (MA) da düzleşiyor ve göreceli güç endeksi (RSI) orta noktanın hemen altında, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Bu denge, fiyatı 42.594 doların üzerine çıkartır ve sürdürürse alıcılar lehine dönebilir. Analist devamı için bir senaryo paylaşıyor:

BTC/USDT çifti daha sonra 45.000 dolar ile yükselen kanalın direnç çizgisi arasında daha yüksek bir bölgeye yükselebilir. Alternatif olarak, fiyat hareketli ortalamalardan bir kez daha düşerse, ayılar pariteyi 37.000 dolardan kritik desteğin altına çekmeye çalışacak. Bu seviye yol verirse, çift kanalın destek hattına meydan okuyabilir. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yeniden başlama olasılığını artıracak.

Ethereum (ETH)

Ethereum’un (ETH) toparlanması, 9 Mart’ta 50 günlük basit hareketli ortalamada (SMA) (2.751 dolar) sert dirençle karşılaştı ve bu, ayıların avantajlarından kolayca vazgeçmeye istekli olmadığını gösteriyor. Fiyat, 10 Mart’ta hareketli ortalamalardan düştü, ancak küçük bir pozitif, boğaların simetrik üçgenin destek çizgisini savunmaya çalışması.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, BTC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Aktüel Varsayımlar Çıktı! 3

Fiyat destek hattından geri dönerse, analiste göre boğalar fiyatı tekrar 50 günlük SMA’nın üzerinde tutmaya ve sürdürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, ETH/USDT çifti psikolojik seviyeye 3.000 dolara yükselebilir ve ardından üçgenin direnç çizgisini yeniden test edebilir. Bu, ayılar için savunulması gereken önemli bir seviye çünkü bunun üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde potansiyel bir değişime işaret edecek. Bu kurulumun yukarı yönde 4.311 dolarlık bir formasyon hedefi var. Bu varsayımın aksine, fiyat düşmeye devam ederse ve üçgenin destek çizgisinin altına ulaşırsa, düşüş trendinin yeniden başladığını gösterebilir. Analiste göre ayılar daha sonra 2.159 dolar bölgesini hedefleyecek.

BNB (BNB)

Binance borsasının yerel kriptosu BNB, 9 Mart’ta 50 günlük SMA’nın (389 dolar) üzerine yükseldi ancak boğalar daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Ayılar bu durumdan yararlanarak 10 Mart’ta fiyatı hareketli ortalamaların altına çekti.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, BTC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Aktüel Varsayımlar Çıktı! 4

Fiyat hareketli ortalamaların altında kalırsa, ayılar BNB/USDT çiftini 350 dolardan güçlü desteğe çekmeye çalışacak. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye çünkü bunun altında bir kırılma, 320 dolara düşüşün yolunu açabilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyenin üzerine çıkarsa, alıcılar pariteyi tekrar hareketli ortalamaların üzerinde ilerletmeye ve sürdürmeye çalışacaklar. Bunu yaparlarsa, analiste göre fiyat yukarı yönlü 445 dolara doğru yürüyüşe başlayabilir.

Ripple (XRP)

Ripple (XRP), 9 Mart’ta düşüş trendi çizgisinin üzerinde kırıldı ve kapandı ancak boğalar bu gücü geliştiremedi. Ayılar, 10 Mart’ta fiyatı düşüş trendi çizgisinin altına çekti.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, BTC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Aktüel Varsayımlar Çıktı! 5

Boğalar, fiyatın 50 günlük SMA’nın (0,72 dolar) altına düşmesine izin vermedi, bu da daha düşük seviyelerde güçlü talep olduğunu gösteriyor. Bu dar aralıklı ticaretin uzun süre devam etmesi beklenmiyor. Fiyat kırılır ve 0,78 doların üzerinde kalırsa, XRP/USDT paritesi ivme kazanabilir ve 0,91 dolardan genel dirence doğru yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, 1 dolardan psikolojik seviyeye bir ralli için yolu temizleyebilir. Bu olumlu görüş, analiste göre fiyat düşerse ve 0,69 doların altına gerilerse geçersiz olacak. Bu, durumu ayılar lehine çevirebilir.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin’in (DOGE) 9 Mart’taki rallisi, 20 günlük EMA’da (0,12 dolar) başarısız oldu. Bu, ayıların pes etmeye hazır olmadığını ve direnç seviyelerine yakın satış yapmaya devam ettiklerini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, BTC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Aktüel Varsayımlar Çıktı! 6

DOGE/USDT çifti, 10 Mart’ta 0.12 doların altına düşerek kritik desteğin 0.10 dolarda yeniden test edilme olasılığını artırdı. Bu bölgenin boğalardan güçlü alım çekmesi muhtemel. DOGE alıcıları, düşüş trendinin zayıflayabileceğini belirtmek için fiyatı 50 günlük SMA’nın (0,13 dolar) üzerine itmek ve sürdürmek zorunda kalacak. Tersine, ayılar fiyatı 0,10 doların altına düşürürse, analiste göre DOGE için satış hızlanabilir ve parite bir sonraki desteğe 0,06 dolardan düşebilir.

SOL, AVAX, DOT ve LUNA analizleri

Solana (SOL)

Solana (SOL), bir kırılmayla tamamlanacak ve kritik desteğin altında 81 dolardan kapanacak olan azalan bir üçgen formasyonunda işlem görüyor. Boğalar 9 Mart’ta toparlanmaya çalıştı ancak fiyatı 20 günlük EMA’nın (89 dolar) üzerine çıkaramadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, BTC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Aktüel Varsayımlar Çıktı! 7

Ayılar üç kaybeder ve fiyatı 81 doların altında tutarsa, satış yoğunlaşabilir. SOL/USDT çifti daha sonra düşüş trendine devam edebilir ve bir sonraki desteğe 66 dolardan düşebilir. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar, en az dirençli yolun aşağı yönlü olduğunu gösteriyor ancak RSI’daki pozitif sapma, satıcıların olası bir ayı tuzağına karşı dikkatli olmaları gerektiğini gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden geri dönerse, boğalar tekrar çifti düşüş trendi çizgisinin üzerine itmeye ve sürdürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa parite analiste göre sıradaki hedef 122 dolar.

Cardano (ADA)

Cardano’nun (ADA) 9 Mart’ta toparlanma girişimi, 20 günlük EMA’da (0.88 dolar) güçlü dirençle karşılaştı. Bu, duyarlılığın olumsuz olduğunu ve tüccarların her küçük rallide satış yaptığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, BTC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Aktüel Varsayımlar Çıktı! 8

Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun aşağı yönde olduğunu gösteriyor. Ayılar şimdi tekrar fiyatı güçlü desteğin 0,74 doların altına çekmeye ve düşüş trendini sürdürmeye çalışacak. 0,74 doların altında bir kapanış, 0,68 dolardan bir sonraki desteğe daha fazla düşüş için kapıları açabilir. Boğaların, ayıların kontrolünü kaybedebileceğini önermek için ADA/USDT çiftini psikolojik seviyenin 1 dolar üzerinde itmesi ve sürdürmesi gerekecek.

Avalanche (AVAX)

Kriptokoin.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere Avalanche (AVAX), 9 Mart’ta hareketli ortalamaların üzerine çıkamadı ve üzerinde kalmayı başaramadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, BTC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Aktüel Varsayımlar Çıktı! 9

Genel olarak, dar aralıklar keskin trend hareketleriyle sonuçlanır. Ayılar güç kaybeder ve fiyatı yükseliş çizgisinin altında sürdürürse, AVAX/USDT çifti 51 dolardan önemli desteğe doğru düşüşe başlayabilir. Düz bir düşüş olmayabilir çünkü boğalar bölgedeki düşüşü 64 ile 61 dolar arasındaki düşüşü durdurmaya çalışacak. Tersine, boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine iterse, parite tekrar azalan kanalın düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkmaya çalışacak. Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış, analiste göre düşüş trendinin sona eriyor olabileceğine işaret edebilir.

Pokadot (DOT)

9 ve 10 Mart’ta 20 günlük EMA’nın (17 dolar) üzerinde kalmak için mücadele ettikten sonra, Polkadot (DOT) 11 Mart’ta direnci kırmayı başardı. Boğalar şu anda fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerinde tutmaya ve sürdürmeye çalışıyor (18 dolar).

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, BTC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Aktüel Varsayımlar Çıktı! 10

Başarılı olurlarsa, düşüş trendinin sona erebileceğini önerecek. Analiste göre DOT fiyatı daha sonra 23 dolarda genel dirence doğru yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde potansiyel bir değişime işaret edecek. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse, ayılar fiyatı 16 dolardan katı desteğin altına çekmeye çalışacaklar. Bunu başarırlarsa, parite bir sonraki büyük desteği 14 dolardan tekrar test edebilir.

Terra (LUNA)

Terra (LUNA), 9 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, daha yüksek seviyelerde kâr rezervasyonunu gösteriyor. Boğalar 10 Mart’ta tekrar yükseliş trendini sürdürmeye çalıştı ancak ayıların başka planları vardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, BTC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Aktüel Varsayımlar Çıktı! 11

Fiyatı 103 doların üzerinde tutamamak, kısa vadeli yatırımcıların kâr alımlarını tetiklemiş olabilir. Bu, LUNA/USDT çiftini 94 dolarda kritik seviyenin altına çekti. Fiyat 94 doların altında kalırsa, düşüş 20 günlük EMA’ya (80 dolar) kadar uzayabilir. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, yükseliş momentumunun zayıflamış olabileceğini düşündürür. Parite daha sonra 70 dolara düşebilir. Tersine, fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA’dan geri dönerse, duyarlılığın devam ettiğini ve yatırımcıların düşüşlerde alım yaptığını gösterecek. Boğalar daha sonra çifti tekrar tüm zamanların en yüksek seviyesine ve 125 dolardaki formasyon hedefe doğru itmeye çalışacak.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap